MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

En Sevecen Köpek Cinsleri Hangileridir?

11.12.2021 12:59:43

Yalnızca varlıkları ile dahi bizi mutlu edebilen köpek dostlarımız; insan duygularına duyarlı yapıları, sadakatleri ve sevecen yapıları ile sürekli dostluklarını bizlere kanıtlamış varlıklardır. Bir anda kendimizi yanlarında güvenli olarak hissettiğimiz yegâne canlılardan olan köpek dostlarımız, birçok alanda bizlerden emeklerini de esirgemezler. Hayatlarımızı çok kez kolaylaştıran ve hatta canlarını öne atarak bizleri koruyan bu canlılar yüzyıllar boyunca insanlarına yuvalarına ve canlarına bekçilik etmiş, sürülerini korumuş, psikolojik ve fizyolojik açıdan insanlara yarenlik etmiş bu dostlarımız, görünümlerine ve boyutlarına bakılmaksınız sürekli olarak yanımızda olmaya devam etmektedirler. Ayrıca, insanoğluna en yakın varlıkların başında gelen bu minik dostlarımızın bazı ırklarl olduğundan daha fazla oluşan sevecenlikleri ile kendilerini bilmektedir. Bugün sizlere dünyanın en sevecen köpek cinslerini derlemek istedik. Özetle cins olarak sıralayacak olursak; Golden Retriever, Chihuahua, Labrador Retriever, Newsfoundland ve Pug cinsleridir.

Golden Retriever

İşte, dünyanın en sevecen köpeklerinin başında gelen Golden Retriever cinsi köpekler, agresif olmayan ve oldukça sıcak yapıları olan bir cinstir. Saldırgan tavırlarını göstermek bir yana dursun insanlara yakınlıkları ile bilinen Golden Retriever köpek dostlarımız, yabancılar ile ve diğer evcil hayvanlarla çok iyi geçinmektedirler. Son derece itaatkar olan Golden Retriever cinsi köpeklerin tek hedefleri onlara bakan kişileri memnun etmek olacaktır. Sizlerin sevgisini kazanmak onlar için büyük önem taşır. Golden Retriever ırkı köpekler hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak isterseniz Golden Retriever Hakkında Bilgi isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Labrador Retriever

Golden Retriever cinsi köpeklerden sonra en cana yakın köpek sıralamasında üst sıraya yerleşmiş olan Labrador Retriever cinsi köpekler, cana yakın olması ve arkadaş canlısı olmaları ile bilinmektedirler. Labrador Retriever cinsi köpekler, tıpkı Golden köpekler gibi insanlara hizmet etmeyi çok severler. Sevgi gösterme hususunda en cömert köpek ırklarından biri olmaları onların sahiplerinden de ilgi görme arzularını tetikler. Aile üyesi olarak hemen bu konuya adapte olabilen Labrador Retriever cinsi köpek dostlarımız, Golden Retriever cinsi kadar zeki hayvanlardır.

Chihuahua

Minicik varlığı, gövdesi ve oldukça hareketli doğası ile tüm dünyaya adını duyurmuş, hayvanseverlerin kalbinde taht kurmuş Chihuahua cinsi köpekler ya da okunuşları doğrultusunda Şivavalar, yabancılara karşı daima tetikte olabilirler. Onlara bakan kişilere ve tanıdık insanlara pek sıcakkanlı davranırlar. Agresif tavırlarının ana sebebi ise onlara bakan kişilere olan sadakat duygusundan geçer. Bu bağlılık, Chihuahua cinsi köpeklerin boyutlarına bakmadan her tehlikeye karşı ailesini savunuyor olması ile ilişkilidir. Chihuahua cinsi köpeklerin en göze çarpan özelliği ise tek bir kişiyi sahip olarak belirlemeleridir. Tek sahip gördüğü kişiye sonsuz bir güvenle bağlanan Chihuahua cinsi köpekler oldukça zekidir.

Pug

Basık yüzleri ile tıpkı bulldoglara benzeyen Pug cinsi köpekler, bulldogların minyatürü gibidir. İnce bacakları, minicik bedenleri, simsiyah burnu ve boncuk gibi koyu renk olan gözleri ile hayvanseverlerin adeta gözdesidirler. Pug cinsi köpekler, Bulldoglar gibi tembelliğe ve sakinliğe meyilli canlılardır. Pug cinsi köpeklerin bakımı pek kolay değildir. Onlara bakan kişilerden sıkça ilgi bekleyen bu ıkr, bu sevginin karşılığında ise sonsuz sevgi göstergesi ile hakkını verirler. Biraz inatçı bir cins olan Pug köpekler eğitim almaya yatkındır. Oldukça şefkatli ve son derece sevecen özellikleri bulunur.

Newfoundland

Asil duruşları ve iri gövdelerinin tam tersi özelliklere sahip, sevgi dolu bir karakteri olan Newfoundland cinsi köpek dostlarımız, koskocaman kalpleri ile sonuna kadar sevgiye açtırlar. Büyüklüğünün farkında olan ve diğer evcil hayvanları incitmekten kaçınan nazik canlılardır. Newfoundland cinsi köpekler sahiplerini kolayca benimser ve oldukça uysal davranışlar sergiler. Size çok güvenen Newfoundland cinsi köpekler oldukça akıllı hayvanlardır.

Sizlere bu yazımızda en sevecen köpek cinsileri hangileridir? Sorusunun cevabını vermek için çabaladık. Bizi takip etmeyi unutmayın.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar