MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Labrador Retriever Irkı Karakteri ve Özellikleri

19.09.2019 11:21:53

Labrador Retriever hakkında özellikleri nedir eğitimi ve bakımı nasıl olmalıdır sorusu köpek sahibi olan ya da sahiplenmeyi isteyenler için önemli bir konudur. Köpek sahiplenmeden önce onu tanımak ve genel özelliklerini bilmek son derece önemlidir. Köpeklerin ırk çeşitlerine göre karakterlerinin de farklılık gösterebileceğini unutmamak gerekir. Ayrıca beslenme ve ne kadar enerji harcaması gerektiği gibi konularda da ayrıntılara dikkat etmek gerekir.

Labrador Görüntüsü

Gerçek adı Labrador Retriever olan bu ırk köpekler Türkiye’de en fazla sahiplenilen türlerden biridir. Görüntüsüyle ilgi çekici olan bu ırk sevimlidir. Renkleri değişebilir. Sarı, siyah ve kahverengi türleri bulunmaktadır.  Tüyleri parlak görünümlüdür. Fiziksel açıdan dayanıklı bir özelliğe sahiptir.

Labrador Retriever Mizaç 

Labrador Retriever mizaç özelliklerine bakıldığında, ırkın oldukça sevecen ve iyi huylu olduğu görülebilir. Köpek cinsleri arasında bu uyumlu özellikleri sayesinde eğitilebilirliği de en yüksek köpek türlerinde yer almaktadır. Hatta söylenenleri 5 kere tekrar ettikten sonra hemen anladıkları ve uygulayabildikleri de bilinmektedir. Ancak bu noktada eğitimcinin de köpek bakımı ve eğitimi konusunda tecrübeli olması gerekir. Labrador Retriever karakter özellikleri genel olarak böyle sıralanabilir. Bu ırkın bebekken sosyalleştirilmesi gerekir.  Dost yanlısı olan ırkı iyi bir eğitimle evinizde uzun süre besleyebilirsiniz.

Labrador Retriever Kaç Yıl Yaşar

Labrador Retriever kaç yıl yaşar diyen köpek sahipleri için, bakıma göre değişen bir durum söz konusudur. İyi bir bakımla 13 yıla kadar yaşadığı bilinmektedir. Hayvanların düzenli olarak enerjisinin atmasının sağlanması gerekir. Obeziteden de sakınılmalıdır.

Labrador Retriever Yatkın Olduğu Hastalıklar

Bazı köpek türlerinin yatkın olduğu belirli hastalıklar vardır. Labrador Retriever yatkın olduğu hastalıklar da kalça çıkıklığı, dirsek displazisi ve bazı göz hastalıklarıdır.

Labrador Retriever Sadık Mı?

Labrador Retriever sadık mı diyorsanız muhtemelen henüz bu ırk hakkında bilginiz yoktur ve sahiplenmemişsinizdir. Bu ırklar en duygusal ve sabırlı köpeklerdir. Ayrıca sahiplerine de son derece sadıktır. İtaat etmeye yatkın bir yapısı vardır. Hareket ihtiyacı çoktur. Ayrıca suda oynamayı da çok sever.

Labrador Retriever Olan Evde Çocuk

Labrador Retriever olan evde çocuk tedirgin olmamalıdır. Yani bu ırkın son derece sevecen olması, çocuklarla oyunu sevmesi büyük bir avantajdır. Bu ırk köpekler kısa sürede ailenin bir parçası haline gelir. Yani bahçede tasmalı şekilde bekletilecek türden köpekler değildir. Ayrıca bekçi köpeği değil avcı köpeğidir. Evde yalnız kalınca eşyalara zarar verebilir.

Labrador Retriever Bakımı

Evde beslenmeye müsait olan Labrador Retriever bakımı için öncelikle uzun vadede sahiplenmeye önem verilmelidir. Beslenmesinde mamaya ağırlık verilmesi önerilir. İhtiyacı olan vitaminler mamada yer alır. Ancak taze yiyecekler de aşırıya kaçmadan takviye yapılabilir. Labrador Retriever beslenmesi yanında egzersizlerine de önem verilmelidir.  Günde 2-3 saat enerjisini atmalıdır. Bahçeli ev olması onun için ideal bir ortam olacaktır. Hareketinin yeterli olması önemlidir, aksi halde yemek yemeyi sevdiğinden kilo alması muhtemeldir. Labrador Retriever tüyleri dökülür mü diyorsanız da bu konuda rahat edebilirsiniz. Yani devamlı etraftan tüy toplamanız gerekmez.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar