MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Hayvanları Koruyan En İyi Barınaklar

26.07.2019 11:29:22

Ülkemizde hayvan barınakları denilince akla gelen maalesef pek de hoş olmayan koşullar oluyor. İyi bakılmayan, beslenemeyen hayvanlar, kötü, sağlıksız yaşam koşulları, aşırı kalabalık ve bakımsızlık. Oysaki bu ön yargıyı yıkabilecek oldukça hayvan sever ve güvenilir barınaklar var. Bu barınaklar sahipsiz hayvanlara yuva olup onlara daha güzel bir yaşam sağlamaya çalışıyorlar. Onları sahiplendirirken ise bekledikleri belli; koru, sev, yuva ol. İşte o başarılı barınaklardan bazıları;

Yedikule Hayvan Barınağı - İstanbul

Fatih Belediye'sinin çatısı altında kurulan Yedikule Hayvan Barınağı 2001 yılından bu yana sahipsiz hayvanlara ev sahipliği yapıyor. Şimdi 3000'e yakın hayvanın içinde yaşadığı bu barınak 8000 metrekarelik oldukça geniş bir alana sahip. Barınaklarına yardım karşılığında hayvan sahiplendirme yapan bu kuruluş bu sayede mama, veteriner gibi giderleri yardımlaşma usulüyle çözüyor. Hayvan sahiplenmeyerek sadece gezilebilir ve istenirse bu güzel canlıların giderlerine yardım yapılabilir. Aktif olarak kullanılan internet sitelerinden de nelere ihtiyaç duyulduğu yardımseverler tarafından öğrenilebilir.

Bakırköy Belediyesi Hayvan Barınağı ve Bakımevi - İstanbul

İstanbul'daki bir diğer iyi barınak ise Bakırköy'de bulunan hayvan barınağı ve bakımevidir. Oldukça geniş bir alana sahip olan bu barınak köpeklere ve kedilere ev sahipliği yapıyor. Onlara yuva olmanın yanında hasta hayvanların bakımını da gerçekleştiren Bakırköy Belediyesi barınağı, hayvan sahiplenmek ve ihtiyaçlarına yardımcı olmak için ziyaretçilere açık.

Kedi Kasabası - Samsun

Son günlerde internette gezinen sevimli videolarıyla kalplerde yer eden Kedi Kasabası Samsun'da yardıma muhtaç, hasta veya sahipsiz kedilere yuva olan bir barınak. Samsun Büyükşehir belediyesinin ev sahipliğinde 2015 yılında açılan barınağa yapılan okul gezileri sayesinde küçük çocuklara hayvan sevgisi aşılanıyor. 20 dönümlük geniş arazisiyle kedilere sadece ev değil, oyun alanları, açık alanlar ve mutlu olabilecekleri bir yaşam alanı da sağlıyor. Bu güzel oluşum ziyarete, sahiplendirmeye ve hayvan severlerin bağışlarına açık.

Barınaklar ve hayvan severlerin bilinmesini istediği en önemli şey ise bu canlıların oyuncak olarak alınmaması gerektiği. Bu güzel hayvanlar onlara verilen sevgiyi sahibine misliyle geri veriyor, evinize ve hayatınıza huzur ve neşe katıyor. Barınaklar sahiplenecek güzel arkadaşlar ve yapılacak yardımlarla sizleri bekliyor.

Buraya tıklayarak Japonya'daki Kedi Adası yazımıza ulaşabilirsiniz. 
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar