MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Hayvanlara Karşı Her Zaman Pozitif Olmak

26.07.2019 11:50:05

Hayvanlar, insanlardan sonra duygularını oldukça güzel idare eden ve kullanabilen canlılardır. Ama hayvanlar çoğu zaman duygularını bazı insanlar kadar profesyonel bir şekilde idare edemezler ve duygularını hemen belli ederler. Bu gibi durumlarda da dahil olmak üzere her durumda insanlar, hayvanlara karşı pozitif olmalıdır. Çünkü hayvanlar çoğu zaman ne yapacaklarını ve bir olaya duygularıyla nasıl karşılık vereceklerini bilirler ama bazı durumlarda bu olay tam tersi olur. İnsanların bu gibi durumlarda hayvanlara negatif şekilde yaklaşmamaları ve onlara pozitif şekilde davranarak onları rahatlatmaları gerekir. Bir köpek sahibinin sözünü dinlemez ise bile sahibinin, köpeğine pozitif olarak yaklaşması ve sabırlı olması gerekir. Hayvana sürekli kızmak ya da negatif davranışlar göstermek hayvanın da davranışında negatif etkilere yol açmaktadır.

Her Hayvana Karşı Pozitif Olmak

Her hayvan aynı karakter yapısı ve kişiliğe sahip değildir. Bu yüzden her hayvana karşı her saniye pozitif olmak da doğru bir şey olmayacağı gibi bu gibi durumlar insanı tehlikeye de sokacaktır. Gerektiği durumlarda hayvanlara pozitif şekilde davranmanız gerekmektedir. Hayvanlara kızarsanız bile bunu pozitif bir şekilde hayvanı rencide etmeyecek ve hatasını anlatacak şekilde yapmanız hayvan açısından çok daha yararlı olacaktır.

Hayvanlara Hiçbir Zaman Negatif Olunamaz Mı?

Bir insanın hayvanlara karşı negatif olmasını gerektirecek bir durum söz konusu değildir. Çünkü bir insan hayvanlara ne kadar negatif davranırsanız o kadar kötü sonuçlar alır. Her konuyu pozitif bir şekilde davranarak çözebilmek mümkündür. Hayvan eğer size negatif şekilde yaklaşım gösteriyorsa bunu pozitif davranarak hayvanın yaptığının yanlış olduğunu gösterebilmek mümkündür. Eğer bir insan hayvanlara bu şekilde davranırsa hayvanın negatif duygusunu da pozitif yönde etkilemiş olacaktır.

Hayvanlara karşı negatif olunabilir ama bunu pozitif bir şekildeymiş gibi hayvana göstermek en doğrusu olacaktır. Bu davranış hayvanın duygularını kontrol edip yaptığı negatif davranıştan uzaklaşıp pozitif olması için çok önemli bir etken olacaktır. İnsanların hayvanlara bu şekilde davranması halinde hayvanların mutluluğunun arttığı gözlemlenmiştir. Çünkü hayvanlar duygularını doğru bir biçimde kontrol etmek için insanlara ihtiyaç duyarlar.

Ayrıca buraya tıklayarak Kedi Kumu Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler konusuna gidebilirsiniz.
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar