Yeni Kedinizi Diğeriyle Nasıl Tanıştırmalısınız?

27.7.2019 19:39:58
 

Yeni Kedinizi Diğeriyle Nasıl Tanıştırmalısınız? 

Kedilerin doğası gereği bulunduğu ortamlarda kendileri lider olarak görürler. Liderlik iç güdüleri dolayısıyla kendilerini evin patronu olarak görürler. Evde rahatlarına düşkün ve tek patronmuş gibi hissederler. Ve bu yüzden tabiki de evde bir kedi daha olmasını istemezler. Fakat bunlar aşılamayacak şeyler değildir. Kedinizi alıştırarak ona yeni bir arkadaş hediye edebilirsiniz. Aşağıdaki maddelere uyarak evine 2. Kedini alabilirsin. Zamanla kediler birbirlerine alışacak ve eskisinden daha mutlu olacaklardır. 

 

1.  Kedinize Zaman Verin  

Kediniz, yeni kedinizi eve getirdiğinizde onu takip edecek ve tıslayacaktır. Bu durum çok normal. Bu yüzden kedinizin bu durumu kabullenmesi ve kediyi benimsemesi için ona zaman verin. Bu durum 1 günde hallolacak bir durum değil. Bu yüzden ona 1 hafta zaman verin. Bu 1 hafta içerisinde de iki kediyi de farklı yerlerde besleyin. Yoksa kavga etmeleri, kedinizin yeni olanı dövmeye çalışması kaçınılmaz olacaktır. Zamanla kedinizin kıskançlığı yerine sevgisi yer alacaktır. İyi birer arkadaş olacaklarından şüpheniz olmasın.  

 

2.  Alışması İçin Kokusunu Sindirin 

Kedilerin koku alma içgüdüleri oldukça yüksektir. Ve kokuya karşı bir güven oluştururlar. Aynı sokak kedisine önce elinizi koklatmanız ve sonrasında kedinin başını sizin elinize sürtmesi gibidir. Bu yüzden de yeni kediye alışabilmesi için kedinizi ıslak havlu ile iyice temizleyin. Ardından bu havluyla yeni kedinizi silin. Bu şekilde kedinizin kokusu yeni kediye sinecektir. Kediniz yeni kediye yaklaşırken kendi kokusunu alacağı için zamanla yeni kediyi benimseyecektir.   

3.  Yeni Kediyi Koruyun 

Eve yeni gelen kedi özellikle de yavru ise onu taşıma kabında ya da başka bir kutuda muhafaza edin. Kediniz yeni gelen dostunu kıskandığı için ona zarar vermeye çalışacaktır. Özellikle yavru kedileri  kesinlikle korumanız gerekir. Yavru kediler daha çok küçük oldukları için  kendilerini savunamazlar. Yeni kedinizi bir kutuda muhafaza edip, kedinizden uzak tutun. Birkaç gün geçince yeni kediyi yavaş yavaş dışarı çıkartabilirsiniz. Daha sonra mama, su ve tuvalet yerlerini de birleştirebilirsiniz. Artık anlaşarak birlikte mutlu bir şekilde yemeklerini yiyeceklerdir. 

 
Yorum YapYorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.

Kayıtlı Yorumlar