MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Yavru Köpekler Nasıl Beslenmelidir? Yavru Köpek Beslenmesi

19.10.2022 11:50:48

Sevimli, karnı aç, size ihtiyacı olan küçük canlar. Yavru köpeğinizin diyeti ve beslenmesi üzerinde çalışmaya başlamak istiyorsunuz, kendinize yavru köpekler ne yer diye soruyorsunuz, nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz ve yavru köpeğiniz için doğru olanı yapmak istiyorsunuz. Yavru köpekler hızlı büyür, bu nedenle iyi beslenme güçlü kemikler, güçlü dişler ve güçlü bir bağışıklık sistemi anlamına gelir. Doğru gıda ile öğrenmeye hevesli, sağlıklı bir çocuk yetiştirebilirsiniz. Ama onları neyle beslemelisiniz? Bu içerikte, bir yavru köpek besleme kılavuzu ve bir yavru köpek besleme tablosu sunuyoruz.

Yavru köpeğinizi yüksek kaliteli bir köpek mamasıyla beslemek, yetişkin olarak uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmesine yardımcı olacaktır. Ancak, ilk kez yavru köpek sahibi olacaklar için pek çok soru vardır. Yavru köpeğinize ne kadar mama vermelisiniz?

Yavru köpeğinizi nasıl besleyeceğinizi merak ediyorsanız, bu içeriği okumaya devam edin.

Yavru köpeğimin beslenme programını nasıl değiştirebilirim?

Sütten kesme sürecinin başında yavru köpeklerin sabahtan akşama kadar dört eşit öğüne ihtiyacı vardır. Yetişkinliğe kadar günde bir veya iki öğün yemek yeterli olacaktır.

Daha küçük köpekler, daha çabuk yetişkin hale geldikleri için günlük öğün sayısını daha erken azaltabilirler. Aşağıda, yavru köpeğinizin bir yetişkin olarak beklenen boyutuna dayalı yönergeler yer almaktadır. Bununla birlikte, yavru köpeğiniz için en iyi beslenme programı hakkında veterinerinize danışmak her zaman en iyisidir.

Yavru köpekler için karma besleme nedir?

Karışık besleme, yaş ve kuru mamayı aynı anda veya ayrı zamanlarda vermektir (mama kabı öğünler arasında temizlenmelidir). Her iki seçeneğin de önemli avantajları vardır. Yaş mama sıvı alımını artırır, sağlıklı idrar yollarını destekler ve huysuz yiyenlerin iştahını tatmin etmeye yardımcı olur. Kuru mama tam ve dengeli beslenmeyi destekler, çiğnemeyi teşvik eder, alımı yavaşlatır ve tokluğa ulaşmaya yardımcı olur.

Yavru köpekler ne yer?

Yavru bir köpeğin diyetini oluştururken göz önünde bulundurulması gereken birçok faktör vardır. Genel beslenme, ırk büyüklüğü ve gıda türü gibi faktörlerin hepsi bir rol oynar.

Yavru köpeğinizi nasıl beslemelisiniz?

Yavruların köpek mamasına ihtiyacı vardır. Yavru köpeğinizi beslenme açısından eksiksiz bir diyetle beslemek, büyümesi ve sağlıklı bir yetişkin köpeğe dönüşmesi için ihtiyaç duyduğu besinleri almasını sağlayacaktır.

Yavru köpek maması, bir yavru köpeğin sağlıklı büyümesi için ihtiyaç duyduğu besinleri içerir. Köpeğinizin büyüyen kaslarını desteklemek için protein açısından zengin mamalar kullanılmalıdır. Aktif ve çevik bir yavru köpek için gereken enerjiyi sağlamak için karbonhidratlar, diş ve kemik gelişimi için kalsiyum ve sağlıklı beyin ve görme gelişimini desteklemek için DHA içerir.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar