MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Whoodle Cinsi Köpek Özellikleri ve Bakımı

21.10.2022 12:22:44

Whoodle cinsi köpek dostlarımız, kaniş ırkı köpeklerin başka bir cinse ilk geçiş köpekleridir. Terrier cinsi köpek dostlarımız ile Kanişlerin bir geçişi olan bir ırktır. Almanya ülkesindeki su köpekleri olarak yetiştirilmiştir. Whoodle cinsi köpek dostlarımızın kökenleri son derece eskiye dayanır. İlk olarak ortalama 200 yıl öncesine dayanan çiftçi ailelerin yanında bekçi bir cinsin soyundan geldiği düşünülüyor. Whoodle cinsi köpeklerin anavatanı İrlanda ülkesidir. Elbette melez bir cins olan Whoodle cinsi köpek dostlarımız yumuşak başlı terrier ile kaniş cinsi köpeklerin çiftleştirilmesi sonucunda elde edilmiş bir türdür. Kaniş ve Terrierler gibi farklı boyutları olabilir. Bunun yanında küçük, orta ve standart boyutlara sahiptir. Karakter özellikleri ise yine kaniş ve terrier ırklarının özelliklerini taşır. Oldukça sevimli ve aile dostu olan Whoodle cinsi köpek dostlarımız tam bir aile köpeği olarak bilinmektedir. Amerika Birleşik Devletleri'nde çok popüler olan Whoodle cinsi köpekler oyuncu ve uysal yapıları sebebi ile sıkça tercih edilen bir köpek türü olmuştur.

Whoodle Cinsi Köpek Irkı Karakter Özellikleri Nasıldır?

Karakter özellikleri ile ilgili Whoodle cinsi köpek dostlarımız kaniş ve terrier atalarının özelliklerini taşır. Ailelerine ve onlara bakan kişilere son derece bağlı olmaları ile bilinir. Whoodle cinsi köpek dostlarımız sahiplenici ve kıskanç tavırlar sergileyebilir. Bunun yanında zeki köpekler olmaları sebebi ile çevredeki tüm olaylara karşı duyarlıdır. Zihinsel aktivitelerinin interaktif oyunlar ile aktif tutmanız çok önemlidir.

Aksi halde Whoodle cinsi köpek dostlarımızın canı sıkılacak ve depresyona girecektir. Bu köpek ırkına sürekli bir şeyler öğretmek, onlara sıkça görevler vermek, ilgi ve egzersiz sağlamak çok önemlidir. Çocuklar ile araları son derece iyidir. Onlarla zaman geçirmekten ve oynamaktan keyif alacaklardır. Başka evcil hayvanlara karşı pek olumsuz davranışları yoktur. Tam bir sevgi dolu köpek olarak adlandırılabilir. Whoodle cinsi köpek dostlarımızın eğitime yavru iken başlamanız gerekiyor. Çok enerjik olan bu ırk, iletişim ve sosyallik bakımından eğitimler, onlara iyi bir zemin hazırlar.

Whoodle Cinsi Köpek Bakımı

Whoodle cinsi köpek dostlarımızın en belirgin özelliklerinden birisi de kıvırcık tüyleridir. Yoğun ve kıvırcık tüyleri bakım açısından düzenli olarak yapılmalıdır. Düzenli olarak haftada birkaç kez taramanız önemlidir. Ayrıca rutin veteriner kontrolleri de bu hususta önem arz eder. 

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar