MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Yavru Köpeği Yıkadıktan Sonra Ne Yapmam Gerekiyor?

24.02.2023 12:21:07

Banyodan sonra yavru köpeğinizi kurulamanız çok önemlidir. Yavru köpeğinizi küvete koyduğunuzda, suyun kafasına sıçramadığından emin olmanız gerekir. Eğer yaparsa, yavru köpek titreyecek ve mücadele edecektir. Ayrıca su sıcaklığının çok sıcak veya çok soğuk olmadığından emin olun. Bu, sabunun köpeğinizin gözlerine girmesini ve daha fazla soruna neden olmasını önleyecektir.

Banyoyu bitirdikten sonra köpeği bir havluyla silmek önemlidir. Havluyu birden fazla yerde kullanmak iyice kurumayı kolaylaştıracaktır. Önce başı ile başlayın, sonra vücudun geri kalanıyla devam edin. Çok sert ovmaktan kaçının, bu onu daha da kirletecek ve canını acıtacaktır. Bunun yerine, başından kuyruğuna ve karnına kadar nazikçe kurulamak için bir süpürge kullanın.

Kalın tüylü yavru köpekler için kuru bir havlu kullanın. Kuru havlular nemi emer ve köpeğin tüylerine yapışmasını önler. Normal bir banyo havlusu da kullanabilirsiniz, ancak çok fazla ovalamaktan veya çok sıkmaktan kaçının. Daha büyük köpekler için birkaç havlu kullanın ve havlunun tüy üzerindeki yönünü değiştirin.

Tüylerini kurutma

Saç kurutma makineleri genellikle uzmanlar tarafından tavsiye edilmez. Bunun nedeni, yüksek sıcaklıkların hayvanlar için zararlı olmasıdır. Ayrıca, üst kısım kuru ve alt kısım nemli kalabilir. Köpekler kurutma makinesinin sesini başka bir açıdan sevmezler. Ancak, bunları uzaktan kısık seviyede kurutursanız, hızlı ve hijyenik bir şekilde kurutabilirsiniz. Elbette onları kurutmanın en sağlıklı yolu kuruduktan sonra güneş ışığına maruz bırakmaktır ancak hava durumu ve köpeklerin kendilerine ait bir alanlarının olmaması ve ıslak tüylerle çabuk kirlenmeleri gibi faktörler buna engel olmaktadır.

Tarama ve fırçalama

İki kez fırçalamak zor görünebilir, ancak duştan önce fırçalamak duşu daha etkili hale getirecektir. Duştan sonra fırçalamak, her bir saç telini iyice kurutmak ve kuruduktan sonra topaklanmayı önlemek içindir. Tüyler köpekler için çok önemlidir. Bakım ne kadar iyi olursa, cilt o kadar havadar olur.

Ödül

Yavru bir köpeği yıkamak eğlenceli olabilir, ancak aynı zamanda zor bir iş de olabilir. İlk banyonun her ikiniz için de olumlu bir deneyim olduğunu daima hatırlayın. Onlara ödül vermekten çekinmeyin.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar