MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Yavru Kedim Oyun Oynamak İstiyor. Onunla Nasıl Oyun Oynayabilirim?

15.11.2022 12:19:52

Minik patili dostlarımızın oyun oynaması, genelde dikkatini çekebilecek oyuncaklar ile sağlanmaktadır. Evimizin neşesi yavru kedilerin oyunlar oynaması, ışıklı ya da sesli olmasa da hi uygun oyuncaklarla olmaktadır. Yavru kedi dostlarımız yetişkin kedilere oranla ışık ve ses çıkaracak oyuncaklar ile dikkati çekilmektedir. Fakat yavru kedi dostlarımızda seçilecek oyuncakların sert olmaması son derece önem arz eder. Daha çok ses çıkaran ve yumuşak olan pamuklu oyuncakların seçilmesi çok daha uygun bir seçim olacaktır. Kedi dostlarımızın için uygun oyuncaklar, evde yapılacak, uzun bir çubuğa takılacak ve ucuna da hareket eden bir nesne ile onların dikkatini çekecek oyuncaklar olacaktır. Oltaya benzer işleyişi sahip olan bu oyuncaklar ile oynayabilmek onlar açısında çok hoşuna gidecek bir durum olacaktır. Biraz daha yetişkin olan kediler çok daha çeşitli oyuncaklara ile oynayabilmektedir. Özellikle de küçük süs eşyaları onların dikkatini fazlasıyla çekecektir. Ancak dikkat etmelisiniz ki çevrede kesinlikle kırılacak ve onları yaralayacak bir durum olmaması gerekir.

Yavru Kediler Ne Zaman Oyun Oynamaya Başlar?

Yavru kedi dostlarımız henüz 1 aylık olmalarından itibaren oyun oynamak isteyebilir. 4 haftalık olana dek anne sütü ile beslenen kedi dostlarımız bu süreden sonra kendi kendine büyümeye başlayacaktır. Yürümeye ve çevresini görmeye başlayan kedi dostlarımız kısa süre içinde etrafı keşfetmek isteyecek ve oyun oynamaya hızla başlayacaktır.

Yavru Kedi Neden Oyun Oynamaz?

Yavru kedi dostlarımızın oyun oynamama sebepleri arasında çok farklılık görülebilir. Oldukça küçük olan yavru kedi dostlarımız bazı durumlarda hasta olmaları sebebi ile oyun oynamaktan çekinmektedir. Bunun yanında oyun oynayacak enerji bulamayan kediler de oyun oynamayabilir. Kedi dostlarımız hasta değil ise içgüdüden kaynaklı bazı durumlar yaşıyor olabilir. Çevresinde avlanacak bir av gören kedi dostlarımız oyun oynamaya pek de odaklanmayabilir. Hem hasta değil hem de bir av görecek durum yok ise kedi dostlarımızın oyun oynamak istemediğini aklınıza getirmelisniz. Bazen hiçbir sebep yok iken kedi dostlarımız yetişkin yada yavru kedi dostalrımız oyun oynamakta ısrarcı olmayabilir.

Yavru Kedilerin İlgisini Ne Çeker?

Yavru kedi dostlarımızın en dikkatini çeken şey ipli oyuncaklardır. Bunun için kedi dostlarımız için yapılmış ip ve ucuna asılmış oyuncaklar vardır. 3 aylık olmamış olan yavru kedi dostlarımızın dikkatini çekebilmek için ışıklı şeyler kullanılması doğru olmayabilir. Bunun yerine ses çıkaran oyuncaklar tercih etmelisiniz.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar