MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Veteriner Hekim ve Veteriner Kliniği Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken 6 Madde

10.03.2020 12:31:51

Evcil dostlarımızın sağlığı olunca her hayvan sever gibi bizlerde çok hassas ve ince eleyip sık dokumaktayız. Aynı inceliği ve hassasiyeti veteriner hekimi seçimi konusunda da göstermemiz elzem bir durumdur. Evcil hayvan bakımının yanında sağlığının da önemine sahip kişiler olarak patili dostlarımızın veterinerlerini seçerken aşağıdaki kriterleri göz önüne almak işimizi oldukça kolaylaştıracaktır. Günümüzde bilgili olduğu kadar hasta ve yaralı hayvanlara cidden samimi ve içten gerekli tedaviyi uygulayacak veteriner bulmakta ve güçlük çeken hayvan sahiplerinin okuması gereken yazımızın maddelerine geçiyoruz.

1- Gerçekten İlgili Olması

Veteriner hekiminizin evcil dostunuzla ve sizle samimi bir şekilde ilgilenmesi ve sağlık sorununu önemsemesi gerçekten bu işi maddi amaçlarla değil severek yaptığının bir göstergesidir. Sürekli ziyaret ettiğiniz bir veterinerin evcil dostunuzu ve ismini hatırlaması onun ne kadar ilgili olduğu gösteren bir diğer durumdur.

2- Kolay Ulaşılabilir Olması

Özellikle acil durumlarda müdahale edilmesi ve sorularınıza cevap alabilmeniz konusunda hem konum olarak hem de bir telefon yakınınızda olması daimî bir veteriner edinmenizde güven duymanızı sağlayacaktır.

3- Kendini Geliştirmeye Açık Birisi Olması

Kendi alanında seminerler ve konferansları takip etmesi yurtiçi ve yurtdışı gelişmelerden haberdar olduğunu bilmeniz onun işinde ne kadar başarılı olduğu konusunda bir kıstas olarak karşımıza çıkmaktadır. Her gün yeni fikirler ve bulgular hayvan sağlığında da bulunmakta olup evcil dostlarımızın tedavileri konusunda gelişmeler de devam etmektedir.

4- Sizi ve Sorunlarınızı Dinliyor Olması Önemli

Söyledikleriniz ne kadar saçma ya da yanlış da olsa dediklerinizi önemseyip dinlemesi ve tüm söylediklerinize kulak kabartması önemlidir. Yaptığınız gözlemler duyduğunuz tedavi biçimleri ya da keşfettiğiniz yeni bir mama markasının anlatırken karşı taraftan değer görmeniz ve söylediklerinizi kendi bilgi süzgecinden geçirip, doğrularınızı tasdik ederken, yanlışlarını açıklaması da veteriner seçiminde doğru karar verdiğiniz gösteren bir başka kriterdir.

5- Alternatif ve Doğal Yöntemlere Karşı Açık Görüşlü

Tedavi ve bakım konusunda her hastalık ve rahatsızlıkta medikal ilaçlar yerine önerdiği farklı doğal ve doğal şifa kaynaklarından örnekler veriyor olması bu konuda bilgili olduğu göstermektedir. Evde kendi imkanlarınızla da tedavi konusunda evcil dostunuzu rahatlatabileceğiniz ve tedavisine yardımcı olabilecek sayısız doğal kaynak mevcut.

6- İçten ve Güvenilir Davranması

Kendi hisleriniz doğrultusunda samimiyetine ve bilgisine güvendiğiniz veteriner hekimi her sorunlarınızda çözüm bulması için ziyaret ediyorsanız doğru hekimi buldunuz demektir.
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar