MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Köpeğiniz İçin Uygun Tasma Seçimi ve 6 Farklı Tasma Modeli

11.03.2020 11:19:06

Evcil dostlarımızı gezdirirken belki de en çok ihtiyacımız olan ve dikkat etmemiz gereken konulardan birisi de tasma kullanımı ve seçimidir. Boyun tasması ve göğüs tasması olmak üzere 2 gruba ayrılan bu ürün tiplerinin seçiminde birçok hayvan sever kararsız kalmaktadır. Hangisinin uygun olduğuna karar vermek ve evcil dostunuzun daha rahat kontrolü ve uyum sağlaması adına bazı önerilere ihtiyacınız olabilir. Evcil dostunuzun ırkı yaşı ve fiziksel özellikleri bu seçimde en önemli faktör olarak göze çarpmaktadır. Küçük köpeklerde boyun tasması yeterli gelebilecekken güçlü ve orta-büyük ırk köpeklerde göğüs tasması çok daha mantıklı olabilir.

Boyun Tasması ve Avantajları

En büyük sıkıntı köpeğinizin itaat ve tasma eğitimi yeterli değilse sürekli kendini çekmesinden dolayı boynuna baskı yapabileceği gerçeğidir. Hareketli ve yerinde duramayan köpekler için evcil dostunuza takması ve çıkarması oldukça kolaydır. Tasma ona fazla ağırlık yapmadan ve rahatsızlık vermeden kendisini çok daha özgür hissetmesine yardımcı olmaktadır. Tasmasını zincirsiz kullanan köpekler için oldukça ideal olarak rahatlık hissiyatını sonuna kadar yaşayan ve huysuz köpeklerde kullanımı çok daha rahattır. Maliyet açısından da çok çeşitli olması nedeniyle uygun fiyatlara bulunabilmektedir.

Göğüs Tasması ve Kullanımı

Hareketli ve yaramaz köpeklerin tam olarak kontrolünü alma konusunda evcil hayvan sahiplerinin tercih etmekte zorunda olduğu tasma tipidir. Köpeklerin göğüs bölgesini kavradıkları için boyun tasmasında yaşadıkları hareket ve boyunlarını sıkmaması gibi rahatlık sebebiyle tercih sebebi olabilir. Çok daha pratik olmasına rağmen boyun tasmaları gibi kolaylıkla tak-çıkar yapılamaması tek dezavantajı olarak görülebilir. Göğüs tasmasının kullanımında köpeğinize karşı hakimiyetiniz çok daha fazladır. Özellikle güçlü iri ve yetişkin köpeklerde bu tasma modelini kullanmak çok daha uygun olacaktır.

Köpek Tasması Modelleri

Tasma seçimi esnasında evcil dostunuzu tanımak ve onun hareketliliği ve fiziksel özelliklerine uygun olarak tasma seçimi yapmak çok daha önemlidir. Büyük ya da küçük bir ırk köpeğinizin olması yanında enerjik ve kontrolünde ne kadar hakimiyet sahibi olduğunuzu göz önüne getirip evcil dostunuzun bu konudaki eğitimini de göz ardı etmemelisiniz. Sizler için derlediğimiz ve göz atmanızı istediğimiz bazı köpek boyun tasması ve köpek göğüs tasması modellerine göz atabilirsiniz.

 

1- Flip Kanvas Yumuşak Dokulu Köpek Boyun Tasması

Satın almak için tıklayın.

 

2- Flip Dikenli Çivili Eğitim Tasması 3 mm

Satın almak için tıklayın.

3- Flip Köpek Şerit Tasma Takımı 1.5cm Siyah

Satın almak için tıklayın.

4- Flamingo Art Sportive Köpek Göğüs Tasma 31-40 cm

Satın almak için tıklayın.

5- Yumuşak Dokulu Köpek Göğüs Tasması Takımı No:2

Satın almak için tıklayın.

6- Gökkuşağı Renk Desenli Köpek Göğüs Tasması 15 mm

Satın almak için tıklayın.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar