MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Tüy Dökmeyen Köpek Cinsleri Hangileridir?

23.05.2023 10:44:55

Bugün sizlere oldukça önemli bir konudan bahsetmek istiyoruz. Köpek dostlarımızdan birisini beslemek istiyorsunuz fakat tüye karşı alerjiniz mi var? Sizin için seçtiğimiz tüy dökmeyen köpek ırklarını detaylı bir şekilde inceleyerek herhangi bir ırkı sahiplenmeniz için yardımcı olacağız. Kedi ve köpek dostlarımız tüy dökmesi sebebi ile bilinen canlılardır. Bu da bazı insanlar için evcil dostlarımızı beslemek adına engel olmaktadır. Kedi ve köpek tüyüne karşı alerjisi olan insanlar için tüy dökmeyen köpek dostlarımız hakkında bilgiler vermek istiyoruz. Sizler de bu içeriğimiz sayesinde köpek sahiplenmenin keyfini çıkarıp bu dünya güzeli canlıları yakından tanımaya eşlik edebilirsiniz.

Tüy Dökmeyen Köpek Cinsleri

Şunu şöylemek gerekiyor ki her ne kadar internette yer alan başlıklar "tüy dökmeyen köpek" şeklinde olsa da her köpek dostumuzda tüy dökme durumu oldukça doğal olarak karşılanmaktadır. Aşağıda sayacağımız köpek dostlarımızın cinsleri ise diğerlerine göre çok daha az tüy dökmesi ile bilinmektedir. İşte az tüy döken veya tüy dökmeyen köpek dostlarımızın ırkları...

Bichon Frise

Bichon Frise cinsi köpek dostlarımız az tüy bakımına ihtiyaç duyar. Bu minik patili dostumuz diğer köpek ırklarına göre çok daha az tüy döken köpek ırkları arasında yerini almaktadır. Bichon Frise cinsi köpek dostlarımız mükemmel görünüşleri ile dikkat çekebilir. Uzun tüylü olmaları ile bilinen fakat bunun tam tersi olarak çok az tüy döken Bichon Frise cinsi köpek dostlarımız, apartman dairesinde beslemeye tam olarak uygun, aile dostu köpek türüdür. Bu köpek dostlarımızın düzenli şekilde tüy bakımlarını yaptığınız süre durumunda tüy dökümü çok daha azalacaktır. Bununla birlikte en önemlisi hipoalerjenik tüy yapıları ile öne çıkmaktadır.

Shih Tzu

Shih Tzu cinsi köpek dostlarımız mini boy köpek dostlarımız arasında yer alır ve en fazla apartman dairesinde beslenen köpek cinsleri arasında yerini korur. Bu köpek dostlarımız da az tüy döken köpek ırkları arasında yerini almaktadır. Uzun ve kıvırcık tüyleri ile dikkat çeker. Shih Tzu cinsi köpek dostlarımız uzun tüylü olmasına rağmen çok az tüy döker. Bununla birlikte hipoalerjenik tüy yapısı ile bilinir. Shih Tzu cinsi köpek dostlarımızın haftalık tüy bakımını ve banyo yaptırmayı asla unutmamalısınız. Bu sebeple tüy dökme problemi çok aza inecektir.

Yorkshire Terrier

Yorkshire Terrier cinsi köpek dostlarımız da hipoalerjenik tüylere sahiptir. Yorkshire Terrier ırkı da diğer akrabaları gibi tüy dökmeyen cinsler arasında yerini koruyor. Mükemmel bir tüy yapısına sahip olan bu ırk, ailesine olan düşkünlüğü ile bilinir. Yorkshire Terrier cinsi köpek dostlarımız düzenli bakım yapıldığı takdirde neredeyse hiç tüy dökmemektedir. 

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar