MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Tuxedo (Smokin) Cinsi Kedi Özellikleri ve Bakımı

15.12.2021 13:29:20

Dünyanın en popüler ikinci cinsi olarak bilinen Tuxedo cinsi kediler, Smokin kedi olarak da bilinmektedir. Tuxedo (Smokin) cinsi kedi dostlarımızın tarihi ise en ski kedi ırklarından biri olarak bilinmektedir. Birçok kitap, film ve gazetede yüzlerini görmeye alışmış olduğumuz Tuxedo (Smokin) cinsi kedi dostlarımızın bakımları son derece üstündür. Zeki, ilgi odağı ve komik olan Tuxedo (Smokin) cinsi kediler sağlık yapısı, düşük bakım ihtiyacı ve oldukça pozitif olan karakteri ile en eşsiz kedi cinslerinden birisidir. Birçok Tuxedo (Smokin) cinsi kedinin ortak noktası siyah ve beyaz renklere sahip olmasıdır.

Tuxedo (Smokin) Cinsi Kedinin Tarihi

Tuxedo (Smokin) cinsi kedi dostlarımız en popüler ve en eski kedi ırklarından bir tanesidir. Tarihi ve ismi ülkeden ülkeye değişiklik gösterir. Melez bir cinstir. Tuxedo (Smokin) cinsi kedilerin tarihi başta Avrupa olmak üzere Türkiye'de de sokaklarda tekir kedi dostlarımızdan sonra en fazla rastlanan ırkların arasında gelir. Amerika Birleşk Devletleri'nde Tuxedo ismi ile anılmaktadır. Ayrıca, American Shorthair ve Manx cinslerinde oldukça sık görülmektedir. Türkiye'deki canlarımızda ise Ankara kedisi ve Van kedileri siyah beyaz renkleri ile bilinmektedir. Avrupa ülkelerinde son derece ünlü bir kedi cinsi olan Tuxedo (Smokin) ırkı, "Julius Cat ve "Felix Cat" olarak da bilinmektedir. Dünya üzerindeki en ünlü çift renkli Tuxedo (Smokin) cinsi kedi ise Van kedisidir.

1920 yıllarının başlarında çizgi film karakteri olan Tom ve Jerry, ayrıca Sylvester karakterlerine hayat vermiş olan ve 39 yılında T.S. Elliot'un kitaplarında da konu olan Tuxedo (Smokin) cinsi kedilerin tarihi eşsiz karakter yapısı ve bilinirliği ile tüm dünyada hayvanseverlerin kalbinde taht kurmuştur. Tuxedo (Smokin) cinsi kediler günümüzde bile Minecraft gibi çok oynanan oyunlarda dahi görülüyor.

Tuxedo (Smokin) cinsi kediler oldukça eski bir kedi cinsidir. Smokin adı ile tanınan bu ırk, lakabını smokin giymiş gibi görünen görüntüsüne borçludur. Tuxedo (Smokin) cinsi kediler patileri pembe ya da siyah olabilmektedir.

Tuxedo (Smokin) Cinsi Kedi Özellikleri

  • Karakteristik olarak zeki, eğitilebilir ve sosyal bir kedidir.
  • Kısa tüylü melezler ile aynı özellikle bir cinstir.
  • Orta ve sivri olan kulaklarını orta, atletik ve kaslı gövdesi takip eder.
  • Kuyrukları ise uzundur ve siyah beyazdır.
  • Kilo olarak 2.5 ile 7 kilogram aralığındadır.
  • Çocuklarla arası iyi sayılır.
  • Oldukça zeki bir hayvandır.
  • Çok hareketli ve pek bakıma ihtiyaç duymazlar.
  • Tam bir oyuncu kedidir. Zekası sebebiyle kolayca eğitilebilir.
  • Ayrıca çok sosyal bir kedidir.

Tuxedo (Smokin) cinsi kediler yalnızca maskeli özelliğinden dolayı beğenilmez. Onların zeki olması da diğer tüm cins kedilere göre öne çıkan bir özelliğidir. Tuxedo (Smokin) cinsi kediler sağlıklıdır ve oldukça uzun yıllar yaşayabilir. Ortalama olarak cinsine göre değişse de 2.5 ile 7 kilo civarındadır. Onlara bakan kişilere son derece saygılı ve bağlıdır.

Sizlere bu yazımızda Tuxedo (Smokin) cinsi kedi dostlarımızdan bahsettik. Bizi takip etmeyi unutmayınız...

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar