MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Laperm Cinsi Kedi Özellikleri ve Bakımı

15.12.2021 14:52:27

İsmini kıvırcık tüylerinden alan bu mükemmel görünümlü Laperm cinsi kedi dostlarımız, Kuzey Amerika'da tesadüfen keşfedildi. Oldukça yeni bir tür olan Laperm cinsi kediler, kısa zamanda dünyaya yayılmış ve hayvanseverlerin kalbinde taht kurmuştur. Türkiye'de çok bilinmeyen bu tür, oldukça neşefeli ve iyi huylu kediler arasındadır. Sıcakkanlı yapısı ile evlerinizdeki her üye ile çok iyi ilişkiler kurması sebebi ile vazgeçilmez kedi dostları olan bu cinsler ile çok ama çok eğleneceksiniz. Laperm cinsi kedi dostlarımız oyun oynamaya bayılırlar. Ayrıca onlara bakan kişileri mutlu edebilmek adına ellerinden geleni yaparlar. Karakteristik yapıları ve zekaları sayesinde eğitime de çok yatkındır. Evlerimizde hiçbir sorun çıkarmadan aile üyeleri ile uyum içerisinde hayatlarını sürdürürler. Laperm cinsi kedi dostlarımız tam bir kucak kedisidir. Onlar yuvalarına oldukça sıkı bir şekilde bağlıdır.

Laperm Cinsi Kedilerin Genel Özellikleri Nelerdir?

Laperm cinsi kedi dostlarımızın genel özelliklerini inceleyeceğiz. Şimdi liste liste yayınladığımız bu liste sayesinde bu cinsi daha yakından tanıyacaksınız.

 • Laperm cinsi kedilerin anavatanları Kuzey Amerika'dır.
 • Orta irilikte olan Laperm cinsi kedilerin tüyleri sık ve kıvırcıktır.
 • Laperm cinsi kedi dostlarımızın genelde gövdelerinin hemen alt kısmında krem rengi ya da beyaz olan ve sırt başlarında ise sarı ve kahverengi tonlarında lekeler bulunur. Bazı Laperm cinsi kedilerde ise yüzlerinde koyu kahverengi lekeler vardır. Farklı renkte Laperm cinsi kedilere rastlamak da mümkündür.
 • Pek tüy dökmemeleri sebebi ile alerjik insanlar ile yaşamaları oldukça kolaydır.
 • Laperm cinsi kediler neredeyse tüysüz olarak doğarlar. Tüyleri doğumlarından yaklaşık olarak birkaç ay sonra tamamlanmaktadır.
 • Sosyal ve dost canlısı varlıklardır. Laperm cinsi kediler diğer evcil hayvanlarla ve insanlarla kolayca anlaşabilirler.
 • Neşeli ve oyuncu olan Laperm cinsi kediler çok meraklı ve dikkatlidirler. Ayrıca zekalarına hayran kalacağınız bu cins kediler eğitime yatkındır.
 • Laperm cinsi kediler evin dışında da vakit geçirmeyi sevmektedirler. Doğada olmaktan çok hoşlanırlar. Kedi tasması sayesinde onları dışarıda gezdirebilirsiniz.
 • Aile üyelerine ve onlara bakan kişilere son derece bağlı olan Laperm cinsi kedilerin sevgi ve ilgi ihtiyaçları son derece yüksektir. Yalnız kalmaktan adeta nefret ederler.
 • Fazla ses çıkarmayan Laperm cinsi kediler gürültücü değildir.
 • Kilo almaya yatkınlığı ile bilinen bu ırkın bakıma bağlı olmakla beraber ortalama 15 yıl kadar ömürleri bulunmaktadır.

Laperm Cinsi Kedilerin Bakımı Nasıl Yapılır?

Laperm cinsi kediler sevgi ve yoğun ilgi beklemeleri sebebi ile evde çalışan ya da evlerinde fazlaca vakit geçiren kişilerin favorisi haline gelmiştir. Kucağınızda uyuyabilen ve sizinle sürekli fiziksel temasta bulunmak isteyen Laperm cinsi kediler tam da sizin için uygun olabilir. Uzun çalışma saatleri olan kişiler ve sıkça seyahate çıkan kişilere tavsiye edilmeyen Laperm cinsi kediler onlara bakan kişiler ile çok güçlü bir bağ kurmaktadır. Laperm cinsi kediler yuvalarına da aşırı derecede bağlıdır. Bu sebeple, evinden ya da onlara bakan kişilerden ayrı kalmak onları strese sokabilir. Yalnız kalmaktan hoşlanmaya bu cins kediler evde uzun süre tek başına bırakılmamalıdır. Laperm cinsi kedi dostlarımız, diğer evcil hayvanlarla iyi geçinebilir olduğundan onlara bir arkadaş daha sahiplenebilirsiniz.

Laperm cinsi kediler sadakatleri size avantaj olarak gelebilir. Onlaarın gözünüzün önünde ve güvende olduğundan emin olmanız gerekir. Doğada olmayı çok seven bu kedi dostlarımız zaman zaman evden kaçabilme ihtimali vardır. Size ve yuvasına bağlı olan Laperm cinsi kediler evin etrafından uzaklaşırsa mutlaka geri dönecektir. Bahçeli evlerde yaşamak Laperm cinsi kedileri çok mutlu eder. Evin dışındayken hareketli varlıkların peşine takılabilir. Ayrıca, bu da dikkatli ve meraklı olmasının bir sonucudur. Laperm cinsi kedileri kedi tasmaları ile gezdirmelisiniz.

Laperm cinsi kediler ile sürekli olarak oyun oynamanız da gerekebilir. Bu kedilere zaman ayırmak çok önemlidir. Haftada en az iki kez fırçalamanıza ihtiyaç duyarlar.

Sizlere bu yazımızda Laperm cinsi kediler hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Oldukça zeki ve sahiplerine bağlı olan bu kediler ile bir ömür boyu mutlu hayat geçirmenizi diliyoruz. Mihav'ı takip etmeyi unutmayın...

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar