MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Köpekler Hakkında Daha Önce Duymadığınız 15 İlginç Bilgi

14.12.2021 19:11:56

Köpekler hakkında bildiğiniz yahut bilmediğiniz ilginç bilgileri sizler için derledik. Her an gördüğümüz en sadık dostlarımızın 15 bilinmeyen gerçeklerine geçelim.

Vücut Sıcaklıkları

Köpeklerin vücudunun sıcaklığı insanlardan tam iki derece daha fazladır. Yani köpeklerin vücut sıcaklığı 38.5-39.4 derece arasındadır. Pire, bit gibi haşerelerin köpeklere dadanması bu yüzdendir. Ahh canlar... ??

Köpekler Zeki Hayvanlardır

Bazı köpekler yaklaşık 6 aylık bir bebeğin zekasına sahip olduğunu biliyor muydunuz? Hatta bazı köpek ırkları 2 yaşındaki bir bebek kadar zeki. Örneğin İskoç Çoban köpeği 200 kelime anlayabilmektedir. Bu da gerçekten inanılmaz bir bilgi...

Kuyruk Sallama

Köpekler kuyruğunu sağa doğru sallıyorsa mutlu olduğuna işarettir. Ancak kuyruğunu sola doğru sallıyorsa korktuğunun işaretidir. Kuyruk sallamaları onlarla geçebileceğimiz en güzel iletişim yöntemlerinden bir tanesidir.

42 Diş

Yetişkin olgunlaşmış bir köpeğin 42 adet dişi bulunmaktadır.

Köpekler Siyah Beyaz mı Görür?

Köpek dostlarımız hakkında bu konuda yanlış ve efsane bilgiler dolaşıp duruyor. Minik dostlarımızın dünyayı siyah beyaz gördüğü olarak bilinen bu yanlışın gerçeği; insanlar kadar çeşitli olmasa bile köpek dostlarımız renkleri elbette algılayabiliyor. Yani genel bilinenin aksine köpekler dünyayı siyah beyaz görmezler, bu yanlış bir bilgidir.

Yavru Köpekler

Şu koca evrenin minik ve sevimlisi olarak dünyaya gelen yavru köpekler ilk doğduğunda; sağır, kör ve dişsizdir. Bu da köpekler hakkında ilginç bilgilerden bir tanesiydi.

Kuyruk Kovalama

Bir köpeğin kuyruğunu kovalaması kadar şirin bir görüntü var mı? Bu köpeklerin şapşallıklarından değil sizin ilgisizliğinizden kaynaklanıyor. Özellikle yavru köpeklerde görünen bu davranış aslında köpeklerin canı sıkılıp sizin köpeğiniz ile ilgilenmediğinize işaret. Bu davranışı köpeğinde görüyor musun? Derhâl ilgilen.

Köpekler Patilerinden Terlerler

Köpekler kendi vücut sıcaklıklarını koruyabilmek adına patilerinden terlediklerini biliyor muydunuz?

Köpekler Utanır mı?

Köpeklerin tabii ki utanma duygusu yoktur. Mutfakta hırsızlık yaparken yakalarsanız utanmalarını beklemeyin.

Köpeklerinize Elma Armut Yedirmeyin

Elma ve armut “arsenik” içerdiğinden köpeklerinizi öldürebilir!
Arsenik nedir? Aslında maden filizlerinde en yaygın bulunan metalimsi bir görünümde olan basit bir element.

Hıçkırık

Köpekleride hıçkırık tutabilir! Özellikle de yemek yedikten hemen sonra ya da su içtikten sonra tıpkı biz insanlar gibi köpekleri de hıçkırık tutabilir.

Tam 18 Kas!

Köpeklerin kulağında tam 18 kas bulunur. Bu ilginç miydi? Tabii ki değil. İlginç olan köpekler her bir kası ayrı şekilde oynatabilir.

Köpeğe Sarılmak

En sevilesi şey köpeğinize sarılmak mı? Köpekler sarılınmasından hoşlanmayabilirler. Çünkü bunu güç gösterisi olarak algılayabilirler. Kendilerini esir gibi hissediyorlar. Aşırı sevgi göstergesi her zaman sağlıklı olmayabilir.

Köpekler Çişini Yaparken Neden Ayağını Kaldırır?

Köpeklerin çişini yaparken bir ayağını kaldırarak yapmasının nedeni sizce ne olabilir? Tam olarak “burasının hakimi benim, ayağınızı denk alın!”dır.

En Güzel Bilgi

Dünyanın en güzel bilgisini sona sakladığım bir gerçektir. Hayvanlar aleminde, köpekler sahiplerinin yüz ifadesini en az insanlar kadar okuyabilen tek canlılardır. Köpeğiniz yüzünüze bakarak üzgün, kızgın, mutlu olduğunuzu anlayabilir.

Onlar bu dünyadaki en güzel varlıklardan bir tanesi... Köpekler hakkında ilginç bilgilerin sonuna geldik. Bizi takip etmeyi unutmayın...
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar