MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Toy Manchester Terrier Cinsi Köpek Özellikleri ve Bakımı

9.06.2023 01:01:42

Bugün sizlere inanılmaz asil bir köpek ırkından bahsediyor olacağız. Anavatanı Birleşik Krallık olan, oyuncaklar boyutunda ve mini ırk olan safkan köpektir. Diğer isimlerle İngiliz Toy Terrier ya da Tan Terrier olarak da anılabilir. Toy Manchester Terrier cinsi köpek dostlarımız küçük oyun avcısı ve haşareleri avlayabilmek adına yetiştirildi. Toy Manchester Terrier cinsi köpek dostlarımız çeviklik ve flyball gibi olaylar dahilinde mükemmel sonuçlar veriyor. Günümüzde ise daha çok refakatçi olarak biliniyorlar. Toy Manchester Terrier cinsi köpek dostlarımızın isminde bulunan Manchester kısmı standart boyutun ilk kez yetiştirilmiş olduğu İngilitere ülkesinden gelmektedir. Toy Manchester Terrier cinsi köpek dostlarımızın ortalama 15 ile 17 yıl aralığında bir ömrü bulunur. Mini ırk köpek dostlarımızdan bir tanesi olan Toy Manchester Terrier cinsi köpek dostlarımız, standart boyutlara sahip olan varyetesinin minyatür olanıdır. Geçmişte soylu sınıfındaki kişilerin ilgisinin üzerinde olduğu bu ırk, İngiltere'nin en popüler ırklarından biri haline gelmiştir. Avrupa'da oldukça sevilen Toy Manchester Terrier cinsi köpek dostlarımız standart ve toy boy olarak tek bir cins şeklinde 1959 yılında kabul gördüğü bilinmektedir.

Toy Manchester Terrier Cinsi Karakteri Nasıldır?

Bu mükemmel ırk duyarlı ve uyumlu özelliği ile dikkat çeker. Toy Manchester Terrier cinsi köpek dostlarımız mükemmel uyumları ve iyi huyları ile tam bir ev köpeğidir. Ailesine çok sadık, bağlı, canlı, güçlü ve çevik olurken inanılmaz zeki ve meraklı bir yapısı vardır. Toy Manchester Terrier cinsi köpek dostlarımız yeni bir şey öğrenmek istediğinde oldukça hevesli davranışlar sergiler. Bir şey ile meşgul olmayı seven Toy Manchester Terrier cinsi köpek dostlarımıza genelde interaktif oyunlar oynatmanız onların zekası açısından harika olacaktır. Ailesine karşı çok sıcakkanlı olan ve iyi ilişkilere sahip Toy Manchester Terrier cinsi köpek dostlarımız korumacı davranmaktadır. Çocuklarla çok iyi anlaşmaktadırlar. Oyun arkadaşlığı konusunda da çok iyidir. Yalnız şu unutulmamalıdır ki Toy Manchester Terrier cinsi köpekler küçük olduğu için istemeden de olsa oyun sırasında zarar görebilir. Lütfen bu konuda dikkatli olun.

Toy Manchester Terrier Cinsi Köpek Bakımı

Az bakıma ihtiyaç duyan bu köpek yıl genelini elimize aldığımızda çok az tüy döker. Toy Manchester Terrier cinsi köpek dostlarımız hafta içerisinde 1 ya da 2 kez fırçalanmalıdır. Tüy dökümünü azaltmak ya da engellemek adına düzenli bakım yapılmalı ve rutin veteriner kontrollerini asla atlamamalısınız.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar