MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Australian Mist Cinsi Kedi Özellikleri ve Bakımı

8.06.2023 01:01:27

Bugün sizlere güzellikleri ile göz dolduran mükemmel bir kedi ırkından bahsedeceğiz. Australian Mist cinsi kedi dostlarımız, Habeş cinsi kediler ile Burmese kedisinin melezidir. Diğer birçok kedi ırkı dostumuzun da genlerini kanında taşır. İsmini ise ortaya çıkmış olduğu Avustralya ülkesinden almıştır. Az önce de söylediğimiz üzere Avusturalya kökenli olan bu mükemmel kedi ırkı, 2011 yılında bir ırk olarak tüm dünyaya yayılmıştır. Australian Mist cinsi kedi dostlarımız birbirinden değerli birçok yarışmada derece alarak kendilerini sevdirmiştir. Tam bir ideal ev kedisidir. Australian Mist cinsi kedi dostlarımız, karakter yapısı gereği çok sevecen ve uysal bir yapıdadır. Onlara bakan kişiler ile çok sıkı bağ kuruyorlar. Ayrıca hastalıklara karşı da son derece dayanıklı olup uyumlu yapıları ile tüm hayvanseverleri kendine hayran bırakmıştır. Diğer evcil dostlarımızla da sıkı bir dostluk kurabilirler.

Australian Mist Cinsi Kedi Kişilik ve Karakteri Nasıldır?

Australian Mist cinsi kedi dostlarımız çok nazik, şefkatli, sevgi dolu ve meraklı varlıklardır. Ayrıca çok zeki bir tür olarak bilinen bu minik dostlarımız, tam bir ev kedisi olarak tüm hayvanseverleri kendisine hayran bırakmıştır. İnsanlara olan merakları ve onlara bakan kişilere yakınlığı ile bilinen yapısı, diğer evcil kedi ırklarından onları ayıran en büyük özelliklerden birisidir. Australian Mist cinsi kedi dostlarımız bilinçli melezlenme ile ortaya çıkmıştır. İnsanlara ve ev içerisine uyumu üst düzey bir kedi dostumuz olmasını sağlamıştır. Australian Mist cinsi kedi dsotalrımız Habeş kedilerinin zekasını ve Birman kedi dostlarımızın şefkatlerini bir arada toplamıştır. Yakınlığı ve ilgiyi çok severler. İnsanların uğraştığı bir işle yakından ilgilenir ve uyum sağlayabilen, tam bir aile kedisi olarak davranırlar. Australian Mist cinsi kedi dostlarımız temas içeren interaktif oyunları sever ve birçok aktiviteden hoşlanır. Australian Mist cinsi kedi dostlarımız bu özellikleri ile kendisini mükemmel şekilde eğlendirmeyi iyi biliyor. Eğer onlarla ilgilenemeyecekseniz sahiplenmeyin çünkü ilgiyi seviyorlar.

Australian Mist Cinsi Kedi Bakımı

Australian Mist cinsi kedi dostlarımızın bakımları herhangi diğer ırklardan farklı değildir. Sıcaklık konusunda hassas olması ile bilinir. Australian Mist cinsi kedi dostlarımız sıcak havalarda serinleyebileceği ortamlar oluştuğunda uyum sağlar. Beslenme, temizlik ve ilgi gibi temel ihtiyaçların giderilmesi konusunda bakımları çok da zahmetli değildir. Australian Mist cinsi kedi dostlarımızı rutin veteriner kontrolüne götürmeyi asla unutmamalısınız.
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar