MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Karayak (Snowshoe) Cinsi Kedi Özellikleri ve Bakımı

7.06.2023 02:44:36

Bugün sizlere görünümleri ile tüm hayvanseverlerin dikkatini çeken bir ırktan bahsedeceğiz. Karayak cinsi kedi dostlarımız için "tüylü insan" benzetmesi yapanlar çok fazladır. Bunun ana sebebini gelin hep beraber inceleyelim. Karayak cinsi kedi dostlarımız zekası ile ünlü olmuştur. Bu minik dostlarımızın dışa dönük kişiliği, zekası, oyunculukları ve diğer evcil dostlarımız ile güçlü etkileşimi ile ilgilidir. Kedilere bakan kişiler onları adeta bir insan olarak görebilirler. Tıpkı bir insan gibi sevilmeye, sevmeye ve ilgiye ihtiyacı olan ayrıca insanlara benzeyen tavırlar sergileyen Karayak cinsi kedi dostlarımız, koltuğunuzda uzanırken yanınıza birden gelip gereken ilgiyi göstermenizi bekler. Bunun yanında ilgi gösterebilmeniz adına sevimli, minik hareket tavırları vardır. Bazen de patileri ile hafifçe size dokunur. Karayak cinsi kedi dostlarımız ses çıkarır ve sizden sonsuz bir ilgi görmek ister.

Elbette bazı ırklar gibi ilgi arsızı olduğu söylenemez. Karayak cinsi kedi dostlarımız gibi zeki ırkların ana karakteristik özellikleri dengeli olmaktır. İşte bu kedi dostlarımız da dengeli ruh haline sahiptir. Getir ve götür oyunları ile ilgisi pek artış gösteren bu ırkın zekasını zinde tutacak interaktif oyunlara ihtiyacı vardır. Karayak cinsi kedi dostlarımız genelde eğlence peşinde olabilir. Karayak cinsi kedi dostlarımız bir musluğun önünde akan suyu daima izleyebilir. Suyun altında hoşuna giden oyucaklarını yıkamak dahi isteyebilir. Bu titiz davranışları bazı nesnelerinizin çöp olmasına sebebiyet verebilmektedir. Karayak cinsi kedi dostlarımız otoriterdir. Sizin en iyi arkadaşınız olacağı kesinleşmiştir. 

Karayak Cinsi Kedi Özellikleri

İnsan müdahalesi sonucunda ortaya çıkmış olan Karayak cinsi kedi dostlarımız gibi ırkların fiziksel görüntülerini korumak hayli zor olabilir. Ortaya keskin ve net şekilde koyulmuş ana hatlar bulunur. Karayak cinsi kedi dostlarımızda bu keskin çizgiler dahiliyle ortaya çıkmış bir ırktır. Baş yapısı yüksek, elmacık kemikleri vardır. Alınları düz bir düzlemdedir. Çeke, burun ve ağız kısmına bakıldığında yuvarlak bir baştan öne doğru hafifçe dışarı çıkıktır. Gözleri siyam kedisine benzer.

Karayak Cinsi Kedi Bakımı

Karayak cinsi kedi dostlarımız özel bir ırktır. Çok kıymetli bir kedi cinsidir. Tüylerini haftada bir kez fırçalayıp onları olası tehlikelerden korumak adına camlarınıza koruyucu taktırmalısınız. Rutin veteriner kontrollerini asla unutmamalısınız
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar