MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Süt İçmeye Çalışırken Kafasını Kavanoza Sıkıştıran Kedi Uzun Uğraşlar Sonunda Kurtarıldı

30.07.2019 13:24:10

 

Kediler bazen yemek yeme uğruna bir yerlerde kendilerine zarar verebiliyorlar. Bu duruma örnek bir olay da geçtiğimiz günlerde Hatay ilinde oldu. Süç içmeye çalışırken kafası kavanoz parçasına sıkıştı. Mahalle halkı kediyi kurtarmak için seferber oldu. Kedi tüm denemelerden sonra kediyi kavanoz parçasından kurtarabildi. Gelin haberin detaylarını inceleyelim. 

Süt İçerken Kavanoza Sıkıştı 

Kedi İsmet İnönü Mahallesi Şahin Tepesi konumunda, kedi çöp konteynırının yanında kavanozdaki sütü içmeye çalışırken kavanoz kedinin boynuna takılıverdi. Kedi bu şekilde yaklaşık bir hafta yaşadı. Kediye yardım etmek için itfaiye grubu ve mahalleli bireyler yardım etmeye çalışsa da maalesef kavanoz çıkartılamadı. Kediyi kurtarmak için diğer başka planlar yapıldı. 

Mangal Da İşe Yaramadı 

Mahalle sakinleri kediyi yaklaştırmak İçin mahallede mangal bile yaptılar fakat kedi yine yakalanamadı. Bu plan da sonuç vermeyince mahalleli kedinin bayıltıcı iğne vurulması gerektiği kararı verilmişti. Fakat Hatay’a bağlı veteriner hekimlerin bayıltıcı iğnenin vurulması sonrasında kedinin ölüm riski olduğunu belirtti. Bu yüzden de kediye zarar gelmemesi için bu durumdan vazgeçildi. Daha sonra tekrar yeni bir çalışma başlatıldı. 

Sonunda Ağ İle Yakalandı 

Olayın üstüne İskenderun Belediyesi Hayvan Bakım Merkezi de el attı. Ve yeni bir çalışma başlatıldı. Sabah başlatılan çalışmada  İle Kömür adı verilen sokak kedisi file yardımı ile yakalanmaya çalışıldı. Bu operasyon yaklaşık 2 saat sürdü. Kedi tekrar ormana doğru kaçınca operasyon kısa bir süreliğine durduruldu ve aradan sonra itfaiye ekipleri kediyi yakaladı. Kedi yakalandı ve boynuna takılan kavanoz parçası bir aletle çıkarıldı. Kavanoz parçasında kurtulan kedi hemen kaçarak olay yerinden uzaklaştı. Kedi yetkilileri biraz uğraştırsa da sonunda kavanoz parçasından kurtuldu ve kendisine zarar gelmeden eski hayatına döndü. 
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar