Apartmanda Beslenebilecek Köpek Türleri

30.07.2019 20:15:08

Apartmanda Beslenebilecek Köpek Türleri 

Evde Kediler kadar köpeklerin bakılması da oldukça zahmetsiz ve kolaydır. Zaten evcil hayvanınıza sevgi ile bakıyorsanız her şey sizin için kolay hale gelecektir. Şimdi ise apartmanda bakılmaya uygun köpek cinslerini inceleyelim. Bu köpek cinslerinin ortak özellikleri fazla tüy dökmemeleri ve küçük boyutlarda olmalarıdır. Ve oldukça sevecen ve arkadaş canlısılardır. Çocuklu aileler için oldukça eğlenceli olacaktır. 

1. Pekinez Cinsi Köpek

Pekinez cinsi köpekler fazla egzersize ihtiyacı olmayan köpeklerden biridir. Sadece yürüyüş yapmayı severler. Ayrıca pekinez cinsi köpekler fazla tüy dökmemektedir. 2, 3 ayda bir tüylerine bakım yaptırmanız yeterli olacaktır. Bu köpek türü oldukça sevecendir ve çocuklarla çok iyi anlaşmaktadırlar. Köpeğin bakımı oldukça basittir. Ve bu tür oyun oynamayı çok sevdiğinden onunla eğlenebilirsiniz. Ortalama 15 yıl yaşarlar. 

2. Malta Köpeği 

Malta köpeği tüy dökmemektedir. Eğer tüye hassasiyetiniz var ise bu tür sizin için en iyi seçenek olacaktır. Oldukça arkadaş canlısı bir köpek türüdür. Diğer canlılarla ve insanlarla çok iyi anlaşırlar. Köpeğin tüylerini sürekli tarayarak tüylerinin şeklini koruyabilirsiniz. Ayrıca insanlarla sürekli oyunlar oynadığı için asla sıkılmayacağınız bir köpektir. 

 

3. Chihuahua Köpekleri

Bu tür köpekler oldukça küçüktür. Boyları 15, 20 santim arasında değişmektedir. Bu köpek türü sürekli ilgi ister ve bu yüzden sizin dikkatinizi çekmek için türlü şebeklikler yapabilirler. Tüyleri kısadır ve çok fazla dökülmez. 20 yıla kadar yaşama süreleri vardır. Boyutundan ve sevimliliğinden dolayı en çok tercih edilen köpek türlerinden biridir. 

4. Pomeranya Köpeği 

Bu köpek türü biraz gürültülü olduğu İçin eğer kalabalık ve çocuklu bir aileye sahipseniz tercih edebileceğiniz en iyi türlerden biridir. Özellikle çocuklarla iletişimi çok iyidir. Tek kötü yani tüy dökmesidir. Düzenli olarak tüylerine bakım yaptırarak bunu çözebilirsiniz. 

 
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar