MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Dogo Argentino Köpek Cinsi

31.07.2019 15:12:44

Dogo Argentino Köpek Cinsi 

Bilindiği üzere yeryüzünde 328 farklı köpek Cinsi bulunmaktadır. Hepsinin ortak noktası ise sahiplerine duydukları sadakattir. Köpekler bu dünyada bize eşlik eden ve bizi koruyan dostlarımızdır. Bugün de Dogo Argentino Köpek cinsini inceleyeceğiz. Bu yazıda Dogo Argentino cinsinin özelliklerini ve tarihçesini detaylı bir şekilde öğreneceğiz. Hadi başlayalım. 

Dogo Argentino Köpeği Tarihçesi 

Dogo Argentino ırkı 1920 yılında Arjantin’de bir doktor tarafından bir bekçi köpeği olarak yetiştirilmiştir. Bu cins köpek Güney Amerika kökenlidir ve ilk av köpeği olarak tarihe geçmiştir. Ayrıca bekçi, polis, asker ve jandarma köpeği olarak da eğitilmişlerdir. Oldukça akıllı ve sadık hayvanlardır. 

Dogo Argentino Cinsinin Fiziki Yapısı 

Dogo Argentino Cinsi, atletik görünümlü ve kaslı yapıdadır. Bu cinsin boyları da 60, 70 santim arasında değişmektedir. Orta boylu diyebiliriz. Kilosu da 35, 45 kilo arasında değişkenlik göstermektedir. Ortalama 15 yıl yaşarlar. Uzun çenesi de uzun güçlü dişleri ile oldukça büyük bir kafası vardır. Dişleri her şeyi kesebilecek kadar güçlüdür. Kulakları ise uzun ve kıvrıktır. Gözlerinin rengi genellikle kahverengi ve koyu ela renkleri olmaktadır. Burun uçları her zaman siyahtır. Tüyleri beyaz, düz ve kısadır. Kuyrukları uzundur ve her yerde olur. Sadece mutlu oldukları zaman kuyruklarını yukarı sallarlar. 

Dogo Argentino Köpeği Mizacı 

Dogo Argentino Köpek Cinsi ne kadar sert ve saldırgan görünse de gerçekle hiçbir alakası yoktur. Tür farketmeksizin eğer köpeği kötü şekillerde eğitirseniz saldırgan ve kötü huylu olacaktır. Evcil hayvanınızı sevgi ile iyi koşullarda yetiştirirseniz her zaman size olumlu dönüşü olacaktır. Dogo Argentino köpek cinsi aslında oldukça neşeli, sevecen, dost canlısı bir türdür. Sahibine her zaman sadıktır ve sahibini her zaman korur. Ayrıca çocuklu aileler için de uygun bir köpek cinsidir. Oldukça sevecen ve oyun oynamayı seven bir türdür. 

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar