MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Kedisinin Öldüğünü Sandı, Kriz Geçirdi

29.07.2019 17:37:29

Kedisinin Öldüğünü Sandı, Kriz Geçirdi 

28 Temmuz’da Büyükçekmece Dizdariye Mahallesinde öğleye doğru bir yangın oluştu. Binanın 4. Katında çıkan yangın herkesi korkuttu. Yangında Oğluş adındaki kedisinin öldüğünü sanan sahibi Ozan Çetin gözyaşlarına boğuldu ve sinir krizi geçirdi. Yardıma itfaiye yetkilileri koştu. Kedinin sahibi Ozan Çetin Kedisi gelene kadar uzun süre orada bekledi. 

Her Yer Dumana Boğuldu 

4 katlı apartmanın en üst katında çıkan yangının neden oluştuğu henüz tespit edilemedi fakat sokak sakinleri zor dakikalar yaşadı. Oluşan yangın çok kısa süreler içerisinde tüm daireleri sardı ve bina sakinleri ölümden döndüler. Yangın yerine gelen itfaiye grubu mahsur kalan bina sakinlerini sıra sıra kurtardı. Daha sonra apartmanda yaşan Ozan Çetin içeride kedisinin olduğunu ve dumandan etkilenip ölebileceğini itfaiye yetkilisine söyledi ve onlardan yardım istedi. Veterinerlik bölümü öğrencisi olan Ozan Çetin kedisi yangından çıkana kadar dışarıda gözyaşlarını tutamadı. İtfaiye grubu kedi için yoğun ateşli ve dumanlı yangını umursamadan tekrar binanın içine girdiler. Ve kısa sürede kediyi kurtardılar. Ozan Çetin kedisinin yaşadığını görünce olay yerinde şok geçirdi. Veterinerlik bölümü okuyan genç, çıplak ayaklarıyla kedisini kabına koydu. Kedinin sahibi Ozan Çetin olayın şokuyla uzun bir süre kendisine gelemedi. 

Belediye Başkanı da Oradaydı 

Olay sırasında o sokaktan geçen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün de gelip olay ile ilgilendi.  Başkan Dr. Hasan Akgün Oğluş isimli kedi ve Ozan Çetin’in sağlık durumu ile ilgilendi ve Belediyenin Veterinerlik İşleri ekiplerinin kedi ile ilgilenmesi talebinde bulundu. Daha sonra Belediye Veterinerlik İşleri’nden gelen ekip kedinin ilk kontrollerini yaptı. Kontroller sonucu kedinin sağlık durumu iyi çıktı. Kedi sahibine teslim edildi. Şimdi ise yangının neden çıktığı ve sebebi araştırılıyor. 

 

 
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar