MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Yavru Kedi İçin Ölümü Göze Aldı

29.07.2019 14:45:43

Yavru Kedi İçin Ölümü Göze Aldı 

 Kediler bazen çıktıkları yerden inememekte ve çoğunlukla çıktıkları yerden yardımsız kurtulamamaktadırlar. Neyse ki dünyada hala yardımsever, hayvansever vatandaşlar var. Polis ekipleri, itfaiyeler zaman zaman bu vakalar için de yardıma koşmaktadırlar. Bir benzer olay da geçen günlerde 27 Temmuz’da Sivas’ta ortaya çıktı. Sivas ilinde bir kedi bir apartmanın boş olan en üst katında mahsur kaldı. Kedinin yardımına halktan yardımsever bir genç koştu. Hayırsever genç ölümü göze alarak kediyi kurtardı. 

İlk Önce Polis Çağırıldı

3 katlı olan bir apartman sitesinin en üst katında boş bir daire vardı. Mahsur kalan kedi yükseklikten dolayı orada mahsur kaldı. Yaklaşık 4 gündür orada mahsur kaldığı düşünülen kedi için polis çağırıldı. Kedinin mahsur olduğu yere gelen polisler ev sahibini bulmaya çalıştı. Ama ne yazık ki ev sahiplerinin İstanbul’da oldukları için ekipler kendi imkanlarıyla kediyi kurtarma çalışmaları başlattılar. Bunun için de yan apartmandan kedi için uzun bir tahta bırakıldı. Fakat kedi bu şekilde kurtarılamadı. Kedi bırakılan tahtaya yanaşmadı bile. 

Hayvansever Bir Genç Kurtardı 

Polis ekiplerinin çalışmasından sonra kediyi mahsur gören bir vatandaş kediyi kurtarmak için karşı apartmandan kedinn olduğu yere demir bir merdiven dayadı. Hayvansever genç yerden yaklaşık 10 metre yükseklikle olan yerden sadece merdivenle geçip balkona ulaştı ve kediye bir şey olmadan onu kurtardı. Kedi hayvansever genç sayesinde zarar görmeden kurtarıldı. 

Gözünü Kırpmadan Kediyi Kurtardı 

10 metre yükseklikteki yere merdivenle ulaşıp kediyi kurtaran hayvansever genç Ümit Nair, kediyi kurtarırken yere düşme ihtimalinin yüksek olduğunu bildiği halde gözünü kırpmadan kediyi kurtardı. Cesur hayvansever Ümit Nair konuşmasında “Kedi balkona tırmanmıştı. 1 haftadır oradaydı. Bizde insanlık namına kendi imkanlarımız ile kediyi kurtardık. Apartmandan balkona merdiven dayadım. Geçtim kediyi kurtardım. Canımı hiçe saydım mecbur saymak zorundaydım. Düşsem ölme riskim çoktu. Ben zaten onu göze almıştım.’’ ifadelerinde bulunmuştur. Kediyi kurtaran hayvan sever genç, takdire şayan cesareti ile kedinin kılına zarar vermeden kurtarılmasına vesile olmuştur. 

 
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar