MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Sosyal Mesafeyi Korumada İnsanlardan Daha Başarılı 13 Hayvan

20.04.2020 11:14:38

Sosyal mesafeye dikkat etme ve koruma konusunda kimi zaman zorlansak da genel anlamda bu duruma alıştık ve önemini anlamaya başladık. Sosyal medya kullanıcıları tarafından paylaşılan çeşitli hayvanların aralarında sosyal mesafe fotoğrafları ise onların bizden ne kadar başarılı olduğunu gösterme konusunda bizleri utandırıyor desek yanlış olmaz.

1- Bulaşıcı hastalıkların yayılım hızını durdurmaya ve yavaşlatmaya yönelik bu eylem, enfeksiyonu kontrol etmeyi yani enfeksiyon taşıyan kişilerle ve enfekte olmayan kişiler arasındaki temas olasılığını minimum seviyede tutmaktır.

2- Bilim insanlarının ve Dünya Sağlık Örgütünün virüsten korunma ve yayılmasının azaltılması amacıyla sosyal mesafeye dikkat edilmesi, diğer insanlara en az 1 metre mesafede durmamız gerektiği konusunda yeterince bilgi sahibiyiz.

3- Enfeksiyon, damlacık teması yoluyla bulaştığı durumlarda fazlasıyla etkilidir.

4- Tükürme, hapşırma, öksürme veya fiziksel temaslara karşı dikkatli olmamız gerekmektedir.

5- Yapılan araştırmalar neticesinde sosyal mesafe kuralına 2022 yılına kadar dikkat etmemiz gerektiği vurgulanıyor.

6-  Covid-19 vaka sayısı tüm dünyada maalesef 2 milyonu geçmiş durumda!

7- Yolda yürürken ya da markette sıra beklerken insanlarla aramızda en az 3 adım bırakmak bu mesafeyi kolaylıkla korumamıza yardımcı olacaktır.

8- Doğrudan fiziksel temasla olduğu gibi dolaylı olarak herhangi bir obje üzerinden de virüsün bulaşıcılığına dair dikkatli olunmalıdır.

9-  Salgın kapsamında bu kurala gösterilen uyum sayesinde ölüm oranlarının çok daha düşük olabileceği belirtildi.

10- Avustralya ise sosyal mesafe kuralının en az 1 yıl süreceğini belirtti.

11- Ülkemizde ise birçok sosyal etkinlik, restoran, kafe ve barların kapatılmasına karar verildi.

12- Sosyal mesafe kurallarına uyulmayan durumlarda İçişleri Bakanlığında yapılan Corona tedbirlerine aykırılıktan para cezası veriliyor.

13- Mecbur olmadığımız durumlarda dışarı çıkmamalı, kalabalık ortamlarda sosyal mesafe kuralına fazlasıyla uyarak bu sıkıntılı günlerde üzerimize düşen sorumluluğu almalıyız.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar