MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Rüyada Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

18.06.2022 14:22:02

Rüyada kedi görmek, her insanın başına gelebilen bir durumdur. Yaşadığımız dünyayı paylaştığımız bu canlılar kimi zaman rüyalarımızda da kendilerine yer bulabilirler. Özellikle de kedi gibi evcil hayvanlar, rüyalarımıza sıklıkla misafir olan sevimli yaratıklardır. Rüyada görülen kedinin durumu o rüyanın ne anlama geldiğine de etki etmektedir.

Rüyada kedi görmek ile ilgili alimler tarafından yorumlanmış olan pek çok yorum bulunuyor. Biz de bu yorumlardan yola çıkarak rüyada kedi görmek ile ilgili farklı anlamları derlemek istedik. Rüyalarımıza konuk olan bu sevimli dostlarımızın rüyaya ve bilinçaltına ne gibi etkileri var gelin yakından bakalım.

Rüyada Kedi Görmek Hangi Anlamları Taşır?

Günlük hayatta evimizde ya da yaşadığımız sokakta kediler ile ister istemez içli dışlı olabiliyoruz. Bu sevimli canlıları kimi zaman besliyor kimi zaman da onlarla oyunlar oynuyoruz. Dolayısıyla gün içerisinde çeşitli etkileşimler kurduğumuz bu canlılar kimi zaman rüyalarımızda yer alabiliyor.

Rüyada görülen kedinin çocuk sahibi olmak ile ilgili bazı yorumlamaları bulunuyor. Kişinin çocuk beklediği ya da yakın zamanda bebek haberi alacağı bu tip rüyaların başlıca yorumları arasındadır. Aynı zamanda rüyayı gören kişi kadınsa evlilik için bir takım problemler de yaşanabilir.

Kimi yorumlara göre rüyada yavru kedi görmek de çocukla ilgili bazı problemleri teşkil etmektedir. Buna göre kişi, çocuğunu çok sıkacağı bir döneme girebilir. Bunun yanı sıra bu tip rüyalar çevrede bir anda beliren sorumsuz erkeklerin de habercisi olabilmektedir.

Rüyada Kara Kedi Görmek

Rüyanızda kara kedi görmeniz halinde huzursuzluk hissini yaşayacağınız söylenmektedir. Bir anda ortaya çıkan bu huzursuzluk hali sizi bir müddet meşgul edebilir. Bu tip durumların ortaya çıkmasında genellikle spesifik bir neden de bulunmamaktadır. Kişi, bir anda kendisini depresif hissedebileceği bir sürecin içerisine dahil olabilir.

Yine de kısa süreli duyulan bu huzursuzluk hissi, gelip geçicidir. Kişi, bu hissiyatı gün içerisinde içinden atabilir. Dolayısıyla bu konuya çok fazla kafa yormamak ve takılı kalmamak faydalı olacaktır.

Rüyada Kedi Isırması

Rüyada kedi ısırması, kişinin bazı düşmanlarına karşı zafer kazanacağı anlamına gelebilir. Uzun zamandır sizi meşgul eden ve hayatınızı zorlaştıran kişilerden artık kurtulacağınız anlamı taşıyan bu rüya oldukça hayırlıdır. Rüyada kedi saldırması ile birlikte rüyayı gören kişinin zorlandığı bir işten başarılı bir şekilde ayrılacağı düşünülür.

Hırçın bir kedi ile karşı karşıya kaldığınız rüyalarda yakın çevrenizden birinin ihanetine uğrmanız da söz konusu olabilir. Böyle bir durumda yakın çevreniz ile olan ilişkinize özen göstermeniz tavsiye edilmektedir.

Rüyada Kedi Sevmek

Rüyada kedi görmek, rüyanın durumuna ve gidişatına göre çok farklı anlamlar taşıyabilir. Özellikle de rüyanızda bir kediyi sevdiğinizi ve okşadığınızı görüyorsanız bu rüyanın anlamı oldukça farklı olabilir. Dişi bir kediyi sevmek demek iş hayatında bir takım zorluklar ile karşılaşacağınız anlamına gelebilir.

Bunun yanı sıra rüyada kedi yavrusu görmek ve sevmek aile içerisinde de yaşanabilecek tatsızlıklara işaret olabilir. Aileniz ile bazı konularda anlaşmazlığa düşebilir ve bu sorunu çözmek adına uzun süre kafa yormak zorunda kalabilirsiniz.

Rüyada Kedi Beslemek

Rüyanızda bir kediyi beslediğinizi gördüyseniz bunun anlamı hayır işlerine katılacağınız şeklinde yorumlanır. Rüyayı gören bir kişi, kayıtsız kalamayacağı zor durumdaki birine el uzatarak ona yardım edebilir. Hatta bu yardım er ya da geç meyvesine verecek ve hayırsever kişiye de bir faydası dokunacaktır.

Rüyada kedi beslendiğinin görülmesi bu anlamda oldukça hayırlı bir rüya çeşidi olarak da yorumlanmaktadır. Yapılan yardım sayesinde kişinin kendini oldukça iyi hissedeceği bir döneme girmesi de söz konusudur.

Rüyada Beyaz Kedi Görmek

Rüyada kedi görmek, görülen kedinin bazı özellikleri ile de yorumlanabilmektedir. Beyaz kedi görmenin en yaygın yorumları arasında sıkıntılı günler geçirme ihitmali yer almaktadır. Buna göre beyaz kedinin rüyalara girmesi iş ya da aile hayatında istenmeyen problemler olarak yorumlanabilir.

Bu tip rüyalarda her zaman bir çıkış noktası ve iyileşme durumu da söz konusudur. Başınıza gelen kötü bir durumdan daha güçlü olarak çıkabilir ve hayatta önemli bir deneyim kazanmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Aynı şekilde aile içerisinde uzun zamandır konuşulması gereken bir konunun da er ya da geç sonuca ereceği bu tip rüyalara yansımaktadır.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar