MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Kediler Kaç Günde Doğurur? İşte Tüm Detaylar...

17.06.2022 12:58:22

 

Kedi kaç günde doğurur sorunun cevabı kısaca iki aydır. Kedilerin hamile kalma süresi yine de kedi cinsine göre değişmektedir. Kediler tüylü ve küçük etobur hayvanlar grubundadır. Genel manada evcil olarak beslendiklerine rastlanmaktadır. Kediler genel olarak evde ki zararlı haşaratları yok ettikleri için tercih edilirler.

Çoğu insan sadece çok sevdikleri için kedi bakmaktadır. Sevdikleri için kedi bakan kişilerde kedi kaç günde doğurur sorusunun cevabını merak edebilirler. Bu süre 63 ve 65 gün sürebilmektedir. Kediler avcı özellikleri gelişmiş hayvanlardır. Neredeyse hiç ışıksız ortamda bile görme özelliklerini sürdürebilirler. Kediler renkli görüşleri zayıf fakat koku almaları oldukça kuvvetli olan hayvanlardır.

Kedi Irkları

Dünya üzerinde yetmişin üzerinde kedi ırkı olduğu düşünülmektedir. Kedi kaç günde doğurur sorusunun cevabının değişkenliği de bununla bağlantılıdır. Kedi cinsleri içerisinde en çok tercih edileni genelde ev kedisi olarak bilinen felis catus türüdür. Kediler yalnız başına avlanmayı seven hayvanlardır. Fakat yine de kedilerin sosyal yaşamı seven hayvanlar olduğu da unutulmamalıdır.

Mavi Rus Kedisi Kaç Günde Doğurur?

Genellikle gri mavi tonlarında görülen kedi türleridir. Nadir olarak siyah ve beyaz renk tonlarına sahip olanlarına da rastlanır. Kedi kaç günde doğurur sorusunun cevabı bu tür içinde aynıdır. Ortalama 63-65 gün arasında doğum gerçekleştirebilirler. Mavi Rus Kedisi kedi isimleri ya da cins isimleri noktasında oldukça dikkat çekmektedirler.

Fars Kedisi Kaç Günde Doğurur?

Fars kedisinin tarihi etimolojisi genel olarak belirsizdir. Bu kediler uzun tüyleri enteresan yüz yapıları ve sevimli yapılarıyla oldukça dikkat çekmektedirler. Kedi kaç günde doğurur sorusunun cevabı bu tür içinde aynıdır. Ortalama 63-65 gün arasında doğum gerçekleştirebilirler. Fars kedisi tüm kediler arasında konforuna çok önem veren bir tür olmasıyla dikkat çekmektedir.

Siyam Kedisi Kaç Günde Doğurur?

Dünya da ki en eski kedi ırklarından bir tanesidir. Bu ırkın ana vatanının Tayland olduğu düşünülmektedir. Kedi kaç günde doğurur sorusunun cevabı bu tür içinde aynıdır. Ortalama 63-65 gün arasında doğum gerçekleştirebilirler. Bu kediler Budist tapınaklarının korunmasında kullanıldığından kutsal olarak da kabul edilirler. Son derece arkadaş canlısı bir türdür.

Ragdoll Kedisi Kaç Günde Doğurur?

Bu kedi türü Ankara kedisi ve siyam kedisine oldukça benzer bir yapıdadır. Ya da daha doğrusu iki kedinin sanki birleşiminden meydana gelmiş gibidir. Kedi kaç günde doğurur sorusunun cevabı bu tür içinde aynıdır. Ortalama 63-65 gün arasında doğum gerçekleştirebilirler. Ragdoll Amerika’nın en popüler ikinci kedi cinsidir.

Habeş Kedisi Kaç Günde Doğurur?

Kutsal kedi türlerinden biri de budur. Eski Mısırda özellikle bu kedi türü çok dikkat çekmektedir. Birçok eski Mısır şekillerinde bu kedinin çizimlerine rastlanmaktadır. Kedi kaç günde doğurur sorusunun cevabı bu tür içinde aynıdır. Ortalama 63-65 gün arasında doğum gerçekleştirebilirler. 12 – 16 yıla varan bir ömürleri vardır.

Norveç Orman Kedisi Kaç Günde Doğurur?

Norveç kedisi özellikle zorlu iklim koşullarına dayanıklılığıyla dikkat çekmektedir. Özellikle yaşadığı ortama tam manasıyla uyum sağlaması dikkat çekicidir. Kedi kaç günde doğurur sorusunun cevabı bu tür içinde aynıdır. Ortalama 63-65 gün arasında doğum gerçekleştirebilirler. Norveç kedisi oldukça zeki bir türdür. Aynı zamanda çokta renkli bir kişiliğe sahiptir.

Ankara Kedisi Kaç Günde Doğurur?

Ankara ve çevresine özgü bir kedi türüdür. Yurt dışında Angora adı ile de bilinmektedir.  Kedi kaç günde doğurur sorusunun cevabı bu tür içinde aynıdır. Ortalama 63-65 gün arasında doğum gerçekleştirebilirler. Bembeyaz tüyleri ve masmavi gözleriyle dikkat çeken Ankara kedisi Türkiye’ye özgü önemli bir türdür.

Birman Kedisi Kaç Günde Doğurur?

Kutsal kabul edilen kedi türlerinden biriside birman kedisidir. Bu kedinin bir tanrıçadan hediye olduğuna da inanılır. Birçok kutsal çizim ve tapınak duvarlarında bu kedi türüne rastlanmaktadır. Kedi kaç günde doğurur sorusunun cevabı bu tür içinde aynıdır. Ortalama 63-65 gün arasında doğum gerçekleştirebilirler. Kedi sesi miyavlama olarak bilinse de bu tür neredeyse insanlarla konuşmaya çalışmaktadır.

Bengal Kedisi Kaç Günde Doğurur?

Bengal kedisi leopar görünümüyle oldukça dikkat çekmektedir. Oldukça hareketli ve oldukça meraklı bir yapıya sahiptir. Kedi kaç günde doğurur sorusunun cevabı bu tür içinde aynıdır. Ortalama 63-65 gün arasında doğum gerçekleştirebilirler. Zekâ olarak dünyanın en akıllı ve en zeki kedi türlerinin başında geldiklerini de belirtmek gerekir

Kedi Kaç Günde Doğurur Ve Nasıl Doğurur?

Kedi kaç günde doğurur sorununun cevabı ortalama iki aydır. Kedilerin üreme dönemi genel olarak mart ayı olarak bilinir. Kediler sıcak havaların yaklaşmasıyla üremeye hazırlanırlar. Hayvan familyası incelendiğinde sıcak havaların tercih edilmesinin ne kadar mantıklı olduğu görülmektedir. Burada doğacak yavruların etkisi büyüktür.

Kedi kaç günde doğurur gibi kedi kaç tane doğurur sorusunun cevabı da önemli olduğu kadar değişkendir de. Zira burada da hangi tür kediden bahsedildiği büyük önem arz etmektedir. Kedilerin birçok özelliği türlerine göre farklılık göstermektedir. Buna üreme süresi ve üreme miktarı da dâhil edilmektedir. Ortalama olarak kedilerin dört yavru dünyaya getirdiği söylenebilir.

Anne kedi doğum başlamadan önce kendisine doğum yapabileceği bir nokta belirler. Daha sonra doğumunu orada gerçekleştirecektir. Doğum esnasında kedilerde tıpkı insanlar gibi sancı hissetmektedir. Anne kedinin doğumu başladığında herhangi bir belirgin olumsuzluk olmadığı sürece kediye müdahale etmemek en doğru harekettir. Zira kediler doğada yaşamanın getirdiği bilgeliğe sahip canlılardır.

Anne kedi yavrularını doğurduktan sonra göbek bağı ve plesenta gibi şeyleri yiyerek yok edeceklerdir. Bu da kedilerin içgüdüsel bir iz bırakmama metodudur. Kan kokan bu maddeler yavruları doğada tehlike altında bırakabilecek özelliklere sahiptir. Kedi yavrularını enselerinden en doğru şekilde tutup taşımayı başarabilecektir. Doğum sonrasında da hem anne hem de yavru kediye fazla müdahale de bulunmak doğru değildir.

Bu makalede kedi kaç günde doğurur ve bir kedi doğum süreci nasıl gerçekleşir konuları hakkında bilgi vermeye çalıştık. Tüm okuyucularımıza sağlıklı günler diliyoruz.
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar