MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Bichon Frise Köpek Irkı Genel Özellikleri ve Bakımı

19.06.2022 16:34:20

Bichon Frise, insanlarla oldukça mutlu olan, kendinden emin ve iyi bir eğitim alan köpek ırkıdır. Dolaşmayı ve koşup oynamaya bayılırlar. Tüy dökmeleri neredeyse hiç olmadığından alerjisi olan insanlar için oldukça ideal bir köpek türüdür. Yabancılarla ve diğer evcillerle arkadaş olmaya eğilimlidirler. Gürültü çıkarmayı çok severler. Sık sık havlarlar. Oyun esnasında tatlı bir ısırık atabilirler. Apartman dairelerinde yaşamaları uygundur. Kısa ve kabarık tüylere sahiplerdir. Kulakları düşüktür. Makas gibi keskin dişleri, oldukça güçlü göğsü ve güzel görünüşlere sahip bir köpek türüdür. Bichon Frise Köpek Irkı Genel Özellikleri ve Bakımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler ile ilgili detaylı bilgilere aşağıdaki yazımızdan ulaşabilirsiniz. Bizi takip etmeyi unutmayın.

Eğitimleri

Çok zeki oldukları için eğitimleri çok kolaydır. Öğrenmeye açıktırlar. Erkekleri dişiler kıyasla çok daha kolay öğrenmektedir.

Bakımı

İki günde bir taranmaları gerekmektedir. Her ay düzenli bir şekilde tüyleri kırpılmalıdır. Taramaları olabildiğince rahat yapılmalıdır. Arka bölgeleri ıslak bir bez eşliğinde hafif narin bir şekilde silinmelidir. Bit ısırıklarına karşı oldukça hassastırlar. Bu nedenle alerji olabilirler. Ortalama yaşama süreleri 13 yıldır. Fakat çok iyi bakılması takdirde bu süre 15, 16 yıla kadar çıkmaktadır. Dişileri bir doğumda 4, 5 tane yavru doğurmaktadır.

Karakter Yapıları

Oldukça hassas, mükemmel seviyede uyumlu, sıcakkanlı ve oyuncudurlar. Zıplamayı, koşmayı, oyun oynamayı ve arkadaşlık kurmayı çok severler. Enerjileri orta derecededir. Egzersiz ihtiyaçları çok yoktur. Oyuncu bir karakterleri vardır. Başka canlılarla geçinmeleri gayet iyidir. Koruma özellikleri neredeyse yoktur.

Beyaz renklidirler. İpeksi ve yoğun bir tüye sahiptirler. Tüy dökmezler.

Günlük egzersiz ihtiyaçları olan aktif bir köpek ırkıdır. Kısa yürüyüşleri çok severler. Apartman dairelerinde yetiştirilmesi gayet uygun bir köpek türüdür.

1300’lü yıllarda İtalyan denizciler tarafından Kanarya adalarından getirilmişlerdir. Fransa ile İtalya halkı ve üst seviye insanları tarafından popüler olmuşlardır. Nesilleri neredeyse 1. Dünya Savaşında tükeniyordu. Ancak 1930’lu yıllarda Fransız üreticiler tarafından yeniden yoğun çabalar sonucunda nesillerinin tükenmelerinden kurtuldular. Bichon Frise Köpek Irkı Genel Özellikleri ve Bakımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler ile ilgili detaylı bilgilere yukarıdaki yazımızdan ulaşabilirsiniz. Bizi takip etmeyi unutmayın.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar