MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Rat Terrier Cinsi Köpek Özellikleri ve Bakımı

15.09.2022 12:26:53

Rat Terrier cinsi köpek dostlarımız zekası sayesinde oluşan kolay eğitimi ve basit bakımları ile oldukça fazla tercih edilir. Rat Terrier cinsi köpeklerin Türkiye'de de oldukça yaygın olduğu söylenebilmektedir. Mini ırklarda olan inatçı yapı ve sinirli durum Rat Terrier cinsi köpeklerde de bulunur. Ancak ne olursa olsun eğitim ile bu özelliklerini törpüleyebilmek imkansız değildir. Biraz temkinli davranışları sayesinde yabancılara ya da farklı köpek dostlarımıza bazen iyi davranmayabilirler. Özellikle iyi bir sosyal eğitim ile Rat Terrier cinsi köpek dostlarımızı farklı köpeklerle de ya da yabancılarla da iyi geçinmesi sağlanabilir. Apartman yaşamı için son derece uygun köpek dostlarımızdandır. Aile üyelerine son derece sadık ve bağlılıkları ile bilinir. Sürekli ilgi bekleyen yapıya sahiptirler.

Rat Terrier Cinsi Köpek Tarihçesi

Soyları oldukça eskiye dayanan Rat Terrier cinsi köpek dostlarımız sincap, fare, sıçan gibi minik kemirgen hayvanları avlamak için kullanılmış bir ırktır. Avcı özellikleri ile oldukça uygun bir yapıdadır. 1900'lü yılların en başlarında oldukça popülerleşmiş olan Rat Terrier cinsi köpek dostlarımız çiftçiklerin vazgeçilmez canlısı haline gelmiştir. Genetiklerinde birçok köpek cinsi vardır. Rat Terrier cinsi köpek dostlarımız genelde dayanıklı ve sağlıklıdır. 1950 yıllarında cinsler azalmaya başlamış olsa da şu an yalnızca apartman dairelerinde ya da bazı ülkelerde polis departmanında çalışırlar. Son derece iyi bir koku duyusuna sahip burunları ve küçük ancak dayanıklı olmaları arama görevlerinde de onları başarılı kılmıştır.

Rat Terrier Fiziksel Özellikleri Nelerdir?

Rat Terrier cinsi köpek dostlarımız fiziksel özellikleri bakımından ele alındığında kulakları ile dikkatleri üzerine çekmektedir. 25 ile 40 santimetre olabilen boyları mini ırk köpek sınıfında olmasını sağlamaktadır. Ayrıca kiloları 5 ile 10 kilogram aralığında değişmektedir. Genel olarak dişiler daha zayıf ya da kısa olabilirler. Rat Terrier cinsi köpek dostlarımız kahverengi, siyah ya da beyaz şeklinde gözükebilir. Ayrıca tüyleri kısadır.

Rat Terrier bakımı

Rat Terrier cinsi köpek dostlarımızın bakımının kolay olduğunu ilk cümlemizde söylemiştik. Ayrıca kısa olan tüyleri pek tüy dökmez. Haftalık olarak tüylerini taramanız yeterlidir. Bunun yanında rutin veteriner hekim kontrollerini yapmayı unutmamalısınız.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar