MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Papillon Köpek Tüy Döker mi? Papillon Köpek Bakımı

29.06.2022 11:50:38

Papillon köpek ırkı, Fransa kökenli küçük, kelebek kulaklı bir köpektir. Cins 1800'lerden beri var ve sirk eylemlerinde kullanılma geçmişi var. Bugün Amerika'da en popüler ırklardan biri olarak görülüyorlar.

Papillon köpekleri, sahipleriyle mutlu bir şekilde vakit geçirecek, oyuncu, enerjik ve zeki hayvanlardır. Ayrıca ailelerine karşı çok sevecen ve sadık olmaları ile tanınırlar. Papillonlar, kulaklarında, bacaklarında, göğsünde ve karnında uzun, ipeksi kürk ve ten rengi noktalara sahip güzel benekli bir paltoya sahip oldukları için popüler bir cinstir. Genellikle kahverengi veya mavi olabilen koyu renkli gözleri vardır.

Papillon Köpekleri, yaşamın erken dönemlerinde sosyalleştiklerinde diğer hayvanlara ve çocuklara karşı son derece arkadaş canlısı oldukları da bilinir. Evde başka evcil hayvanlarınız veya çocuklarınız varsa, bu harika bir özellik!

Papillon Köpeği Tüy Döker Mi?

Papillon köpekleri, dökülmelerini önlemek için düzenli bakım gerektiren uzun, akıcı tüyleriyle bilinir. Ancak tüm Papillon sahipleri bu köpeklerin de kendi sağlıkları ve hijyenleri için düzenli olarak fırçalanmaları gerektiğinin farkında değildir.

Papillon köpekleri, dökülmeyi önlemek için düzenli tımar gerektiren uzun, akan tüyleriyle bilinir. Ancak tüm Papillon sahipleri bu köpekleri kendi sağlık ve hijyenleri açısından düzenli olarak kontrol etmelidir. Bu köpeklerin uzun tüyleri, keneler ve pireler için sahibinden saklanmak için mükemmel bir koruma sağlar. Tüylerinin her gün kapsamlı bir şekilde incelenmesi, bunun olmasını önlemeye yardımcı olabilir.

Papillon Köpeği Bakımı Nasıl Olur?

Mükemmel köpeği arıyorsanız, bir papillon düşünün. Hipoalerjenik bir tüy kaplaması ile küçük ve bakımı kolaydır. Alman çoban köpekleri gibi bakımı kolay bir köpek arıyorsanız, bir golden retriever düşünün. Samimi ve sadık oldukları bilinmektedir. Bir çeviklik yarışması köpeği arıyorsanız, tazı grubunu düşünün. Redbone coonhound, türün en iyilerinden biri olarak bilinir.

Papillon, aileler için mükemmel bir seçim olan küçük, cesur bir köpektir. Köpeklere alerjisi olanlar için harika olan hipoalerjenik bir kaplamaya sahiptir. Papillon çok akıllı, enerjik bir arkadaştır. İnsanlarla birlikte olmayı seven mükemmel bir aile köpeğidir. Küçük boyutu, onu aynı zamanda harika bir apartman köpeği yapar. Cinsin aşırı maruz kalma ve dehidrasyon nedeniyle ölüme veya ciddi sağlık sorunlarına yol açabilecek ısıya aşırı duyarlılığına dikkat edin.

Çocuklar için en iyi köpekler, çocuklarla iyi geçinen, uyumlu ırklardır. Apartman yaşamı için en iyi köpekler, çok fazla alana veya egzersize ihtiyaç duymayan, az tüy döken, küçük ırklar olacaktır. Meşgul haneler için en iyi köpekler, fazla egzersiz gerektirmeyen ancak yine de zamanlarını meşgul edecek kadar ihtiyacı olan köpekler olacaktır.

Papillon Köpeğinin Size Uygun Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Papillon köpekleri küçük, oyuncak boyutunda köpeklerdir. Aslen Fransa'dan geliyorlar ve av köpeği olarak yetiştirildiler. Bu köpeklerin kompakt bir gövdesi ve onları çevik yapan uzun, ince bacakları vardır. Papillon köpekleri soğuğa tahammül edemedikleri için iç mekanlarda yaşamaları gerekir.

Papillon köpeği dünyanın en popüler oyuncak ırklarından biridir. Bu küçük köpekler insanlarla, diğer hayvanlarla ve yabancılarla çok arkadaş canlısı ve sosyaldir. Bazen oldukça sesli olabilirler, ancak sinir bozucu veya asi olarak kabul edilen ölçüde değiller.

Papillonlar seyahat etmeyi seven insanlar için mükemmel bir arkadaştır. Bu enerjik küçük köpekler yeni ortamları sever ve hareket etmeye uyum sağlamada harikadırlar. Sahiplerine çok sadıktırlar ve uyanık olduklarında yakınlarında olmayı severler.

Papillonlar küçüktür, köpeklerle seyahat etmesi kolaydır ve bu deneyiminizi daha keyifli hale getirecektir. Bu köpekler enerjik, zeki ve sevecen oldukları bilinmektedir. Yeni ortamları keşfetmek için harikalar, bu nedenle seyahat etmeyi seviyorsanız, papillon sizin için mükemmel bir arkadaştır.

Sizin İçin Mükemmel Evcil Hayvan

Papillon mükemmel bir refakatçi köpektir. Küçük boyutu, nazik doğası ve yüksek enerji seviyesi onu bir apartman veya ev için mükemmel bir evcil hayvan yapar. Papillonlar genellikle çok temizdir ve evinizin her yerinde çok fazla saç dökülmesi olmaz.

Sizin için mükemmel evcil hayvan, komşunuz için mükemmel evcil hayvan ile aynı olmayabilir. Önemli olan yaşam tarzınıza uygun bir evcil hayvan bulmanızdır. Bir evcil hayvana bakmakla ilgilenmiyorsanız, bir tane almayın. Bir evcil hayvana bakmakla ilgileniyorsanız, ancak uzun süreler boyunca dışarıda egzersiz yapmak ve oynamak için zaman veremiyorsanız, belki de aileniz için balık gibi farklı bir hayvan türü değildir.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar