MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Papillon Cinsi Köpek Özellikleri ve Bakımı

27.06.2022 13:40:24

Sizleri için hazırladığımız bu içerikte Papillon cinsi köpek dostlarımız hakkında bilgi vermek istedik. Bu köpek ırkı, zarif, ince kemikli ve oldukça sevimli varlıklardır. Süs köpeği olarak da bilinen Papillon cinsi köpek dostlarımız, Continental Toy Spaniel gibi isimler ile de anılır. Papillon ismine sahip olmasının en önemli sebebi kulaklarından gelir. Kulak yapıları tıpkı bir kelebeğin kanatlarına benzemektedir. Ayrıca, kulaklarında oluşan ipeksi ve saçaklı uzun tüyler, Papillon cinsi köpek dostlarımız diğer köpek cinslerinden hızlıca ayırır. Kolay, zarif ve hızlı yürüyüşleri vardır. Bol, ipeksi ve uzun tüylere sahip olan Papillon cinsi köpek dostlarımız, sahiplerine son derece sadıktır. Uyumlu ve dost canlılığı ile bilinen bu köpek dostlarımız her halleri ile sevimlilikleri ile ön plana çıkarlar.

Papillon Cinsi Köpeklerin Karakter Özellikleri Nedir?

Az önceki yazımızda Papillon cinsi köpeklerin süs köpeği olarak isimlendirildiğini söylemiştik. Ayrıca aile fertlerine son derece bağlı olan bir köpek cinsidir. Papillon cinsi köpekler, sevimli, itaatkar ve hayat dolu varlıklardan bir tanesidir. Bunun yanında, Papillon cinsi köpek dostlarımız evde tek kalmaktan hiç hoşlanmazlar. Ayrıca evde uzun süre olmayacaksanız ve onlarla çok ilgilenemeyecekseniz bu ırkı sahiplenmeniz pek de doğru değildir. Bunun ana sebebi ise uzun süre evde olmadığınızda ayrılık korkusu yaşayan bu köpeklere "sen bu ailenin bir ferdisin" hissiyatını bildirmeniz önem arz eder.

Papillon ırkı köpek dostlarımız nazik, eğlenceli ve sevimlidir. Mutlaka oyunculuk karakterlerini konuşturan bu köpekler, diğer evcil hayvanlarla ve yabancı kişilerle de iyi anlaşmaktadır. Genel olarak agresif ya da korkak bir köpek cinsi değildir. Bu ırk tamamen arkadaş canlısı olarak bilinir. Çocuklara karşı da oldukça toleranslı olan bu ırk, çocuklarınız ile iyi arkadaşlıklar kurabilir. Fakat, Papillon cinsi mini bir ırk olmasından dolayı küçük çocukların oyun sırasında ona zarar vermesi mümkün olabilir, buna çok dikkat etmelisiniz. Küçük çocuklu ailelerin sahiplenmemesi konusunda ısrarcıyız ancak dikkatli bir şekilde gözlemlerseniz ve Papillon cinsi köpek ile çocuğunuzu yalnız bırakmazsanız da bu durum aslında aşılabilir.

Papillon Cinsi Köpek Bakımı

Papillon cinsi köpek dostlarımız zekiliği ile ön plana çıkan bir ırktır. Sahiplerine karşı son derece itaatkar ve sadık olmaları ile bilinir. Bu dostlarımız son derece aktif ve mutlu köpeklerdir. Günlük olarak egzersiz ihtiyacını karşılamayı unutmamalısınız. 

Papillon cinsi köpekler pek bakıma ihtiyaç duymaz. Bu köpek dostlarımız astarı olmaması sebebiyle pek tüy dökmez. Haftada 1 ya da 2 kez fırçalamanız yeterli olabilir. Bunun yanında fırçalamak, tüy topaklanması ve tiftiklenmeyi en aza indirger.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar