MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Neden Yavru Köpek Sahiplenmeliyiz?

15.04.2021 10:25:59

Yavru köpekler  kalp sağlığına yardımcı olabilirler. Köpek sahiplerinin, köpek sahibi olmayanlara göre bir yıl daha uzun yaşama olasılığı daha yüksektir. Yavru köpekler: en tatlı ilaçtırlar.

Yavru köpekler alerjilere yardımcı olur, fakat bir köpek yavrusu sahiplenmek kolay değildir. Yine de yavru köpek yetiştirmenin gerçekten sevimli ve akıllıca bir seçim olmasının bir çok nedeni var.

* Yavru Köpekler Stresi Azaltır:

Yavru köpekler stresli zamanlarda destekleyici olabilir. Sevgi ve şefkatlerinin tansiyonu düşürdüğü bile bilinmektedir.

* Yavru Köpekler Çocukların Daha Uslu Çocuklar Olmasına Yardımcı olur

Evin etrafında yavruları olan minik hayvanlar, bilişsel, sosyal ve motor gelişim testlerinde, olmayanlara göre daha yüksek puan alır.

* Yavru Köpekler Sizlere Daha İyi Hissettiriyor

İnsanlar ve köpekler etkileşime girdiğinde, serotonin gibi “iyi hissetme” hormonları salınır. Yavruların bizi daha mutlu ettiğinin kanıtı.

* Yavru Köpekler Sizi Aktif Tutar

Köpeklerle oynamak bize en aktif halimizi yaşama fırsatı veriyor. Bir köpek yavrusu ile oynamak bizlerinde enerjilerimizi atmamızı sağlar.

* Yavru Köpekler Arkadaş Edinmenize Yardımcı Olur

Yavru köpeğinize tüm sosyal yardım için şimdiden teşekkür edin! Sadece sizinle dışarı çıkmak isteyerek  arkadaş edinmenize  yardımcı olacaktır. 

* Yavru Köpekler Kalbi İyileştirir

Alerjisi olan insanlar için tetikleyici olsalar da yavru köpeğin olduğu bir evde büyümek, çocukların yetişkin olarak alerji geliştirme olasılığını önemli ölçüde azaltır.

* Yavru Köpekler Sadık Arkadaş Olacak Şekilde Büyür

Herkes her zaman köpeğin insanın en iyi arkadaşı olduğunu söyler, evet bu doğru. Bir yavru ile kurduğunuz bağ en güçlülerinden biridir ve ömür boyu sürecek bir arkadaş olacaklar.

* Yavru Köpekler İnanılmaz Derecede Keyiflidirler 

Evet, yavru köpekler bizi güldürme, gülümsetme ve daha uzun hayatlar yaşatma yeteneğine sahiptir. Ama aynı zamanda etrafta olmaları çok tatlı ve eğlenceli olacaktır.

Yavru Köpekleri Nereden Sahiplenebilirsiniz?

Barınaklar: Safkan bir köpek istiyorsanız, ancak bir yetiştiriciden geçmemeyi tercih ediyorsanız, barınaklar harika seçenektir. Genellikle şaşırtıcı sayıda safkan ve diğer birçok köpek türüne sahiptirler. Bu tesisler, birçok farklı nedenden dolayı hayvanları barındırır ve insani bir toplum gibi hayvan refahına adanmış kuruluşlar veya bir belediye veya ilçe yönetimi tarafından işletilir. Genellikle sevgi dolu evlere ihtiyaç duyan çok çeşitli köpekleri vardır ve bazıları zaten temel ev eğitimi ve iş birliği becerileri kazanmış olabilir.  

Hayvanseverler: Barınaklar gibi, hayvanları besleme  gönüllüleri de kendilerini hayvan bakımına adamıştır, ancak sahiplenilebilir evcil hayvanlarını barındırmak ve onlara bakmak için özel bir tesise sahip olmayabilirler. Hayvanseverler barınak yerine bakım evleri aracılığıyla çok daha az sayıda hayvana bakmaktadır. Gönüllüler evde geçici bakım sağlamak için genellikle bir seferde bir veya daha fazla hayvanı besler. Evlat edinen ebeveynler, evlerinde evcil hayvanlara baktıkça, köpeğin kişiliği ve davranışları hakkında çok şey öğrenirler. Çoğu durumda, hayvan severler ile iletişime geçebilir ve sahiplenmek istediğiniz köpeğin sizlere  uygun olup olmadıklarını belirlemek için  evcil hayvanları ziyaret etmeyi isteyebilirsiniz.   

 




Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar