MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Nebelung Kedi Irkı Bakımı ve Beslenmesi

10.07.2021 11:13:01

Nebelung, yeni ve nispeten nadir bir türdür. Kısa saçlı Rus Mavisinin yakın akrabalarıdır. Nazik ve yumuşak huylu olmaları ile bilinirler, aynı zamanda oyuncu ve yakın aile üyelerine karşı çok sevecen olmaları ile bilinirler.

Nebelung Bakımı

Nebelung, sizi tanıdıktan sonra aileleriyle güçlü bağlar kurar. Genellikle bir kişiye özellikle yakın bir bağlılık geliştirirler ve evin neresine giderlerse gitsinler onları özveriyle takip ederler.

Tanıdıklarına karşı sevgi dolu ve sadık olmalarına rağmen, yabancılara karşı biraz çekingen ve hatta bazen mesafeli olabilirler.

Çok nazik ve iddiasız olmaları ile bilinirler, ancak aynı zamanda eğlenceli bir yanları da vardır. Onları uyarmak, egzersiz yapmak ve eğlendirmek için evin çevresinde çok sayıda uygun oyuncak ve diğer zenginleştirme biçimlerine sahip olduğunuzdan emin olmalısınız.

Etraftayken kucaklaşmayı ve şefkat görmeyi sevseler de, özellikle muhtaç bir kedi değiller ve genellikle tek kalmaktan mutluluk duyarlar. Apartman yaşamına çok uygun bir cinstir.

Nebelung'ların rutinde başarılı oldukları bilinmektedir ve birçok değişiklik genellikle onları huzursuz ve endişeli hissettirebilir.

Kişiliklerinin bu yönü, yabancılara karşı çekingen doğaları ile birleştiğinde, gergin bir kedi olma şanslarını en aza indirmeye yardımcı olmak için erken ve sürekli sosyalleşmeden yararlandıkları anlamına gelir.

Görünüm ve Vücut Yapısı

Nebelung kedisi, ince ve uzun formdaki kol ve bacaklarındaki tüylerin değişik şekillerdeki dizilimiyle bambaşka bir güzellikteki minik dostumuzdur. Arka bacakları ön bacaklarına göre çok daha ince bir yapıdadır.

Tüy rengi genel olarak gri - gümüş tonlarının açıklı koyulu hallerini barındırsa da, tüyleri kendi içinde ufak tefek çeşitliliğe de sahiptir. Nebelung kedisinin tüy renkleri şöyledir:

* Duman rengi,

* Mat ve koyu gri renkte,

* Mat ve dumanlı mavi renkte,

Yaygın Sağlık Sorunları

Nebelunglar yeni bir cins oldukları için pek çok kalıtsal durum geliştirme şansına sahip olmadılar. Bu, genel olarak sağlıklı olarak kabul edildikleri anlamına gelir.

Ayrıca uzun ömürlü olmaları ile bilinirler. On sekiz yaşına kadar yaşamaları nadir değildir.

Nebelung'unuzu aşırı beslemediğinizden emin olmanız önemlidir. Kedilerde obezite yaygındır ve ilgili birçok sağlık sorununa yol açabilir.

Nebelung bazen yiyecekleri konusunda telaşlı olmakla bilinir, ancak sevdikleri bir şey bulduklarında şımarırlarsa kolayca kilo alabilirler.

Nebelung'unuzu aşırı beslemediğinizden emin olmanız önemlidir. Kedilerde obezite yaygındır ve ilgili birçok sağlık sorununa yol açabilir.

Diyet ve Beslenme

Tüm kediler kaliteli, yüksek proteinli bir mama ile  beslenmelidir. Zorunlu etoburdurlar ve asla köpek maması ile beslenmemelidirler. Bu genellikle yeterince yüksek bir protein içeriğine sahip olmayacak ve kedilerin daha yüksek miktarlarda ihtiyaç duyduğu Taurin gibi yeterli ek besinlerden yoksun olabilir.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar