MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Köpeklerin Yuvalarından Kaçma Sebepleri

12.07.2021 11:46:16

Köpeğinizi kaybetmek korkunç bir deneyim olabilir. Köpeğinizin bilerek kaçtığını anlamak daha da korkutucudur. Köpeğiniz tekrar tekrar kaçarsa, nedenini anlamak ve onu nasıl durduracağınızı bulmak önemlidir.

Köpeğiniz Sıkılmış Olabilir

Çoğu köpeğin kaçmasının bir numaralı nedeni budur. Yapacak daha iyi bir şeyleri olmadan bahçede yalnız kalan köpekler sıkılırlar, böylece mahallede küçük bir yürüyüşe çıkarlar.

Köpeğinize sıkılmasını önlemek için bir şey vermiyorsanız, kendi fikirlerini bulması için iyi bir şansı var. Çoğu durumda bu, kendisini bir maceraya atacağı anlamına gelir!

Köpeğiniz Eş Arıyor Olabilir

Kısırlaştırılmamış erkekler, aşkı aramak için mahallelerde dolaşırlar. Bununla birlikte, köpeğinizi kısırlaştırmak veya bir dişi elde etmek, köpeğinizin dolaşmaya karar vermesini kesin olarak engellemeyecektir.

Erkek köpeğiniz yakınlarda bir dişinin kokusunu alıyorsa, özellikle de kızışıyorsa, çitin üzerinden atlayıp onunla buluşmaya gitmek için çok çaba sarf edecektir. Dişiler, özellikle kızgınlık dönemindeki dişiler de bir talip bulmak için kaçabilir. Köpeklerinizi kısırlaştırmak bu sorunun azalmasına yardımcı olabilir.

Köpeğiniz Avlanıyor Olabilir

Birçok köpek, bir tavşanı, sincabı veya başka bir potansiyel av öğesini kovalamak için kolayca çitlerden atlar veya kulübesinden kaçar. Huskies gibi av odaklı ırklarda bu biraz daha yaygın olsa da, hemen hemen tüm köpekler doğal olarak küçük tüylü hayvanları kovalamaktan zevk alır.

Köpeğinizi sincapları veya tavşanları kovalamak için yalnız bırakmak, neredeyse her zaman bu hobiden daha fazla zevk alan bir köpeğe yol açacaktır.

Köpeğinizin Kaçmasını Nasıl Durdurursunuz?

Köpeğinizin kaçmasını önlemenin ana stratejisi nispeten basittir: kaçmayı zorlaştırın. Köpeğinizi dışarıda gözetimsiz bırakmayın. Bir çitiniz yoksa bir tane çit yapın. Bir çitiniz varsa, onu yükseltin veya daha sağlamlaştırın.

Köpeğinizin kendi başına yürüme ihtiyacı hissetmemesi için egzersizi artırın. Bazı köpeklerin mutlu olmak için günde bir saatten fazla yürümesi veya koşması gerekir!

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar