MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Kedilerin Yapılmasından Nefret Ettiği 6 Şey

12.07.2021 13:16:39

Kediniz üzgün veya endişeli mi görünüyor? Vücut sinyalleri ne anlatıyor?

Kedinizi rahatsız eden şey sizi de rahatsız eden bir şey olabilir. Kirli banyolardan yiyeceklere ve çok yüksek sesli müziğe kadar, kediler ve insanlar düşündüğünüzden daha fazla evcil hayvan ortamını paylaşır.

Kediler Yalnız Hissetmekten Nefret Ederler

Kediler yalnız yaşamayı seven hayvanlar değildir. Kedinizi bir köpeğe göre daha uzun süre yalnız bırakabileceğiniz doğrudur, ancak kedicikler tıpkı diğer tüylü arkadaşlar veya insanlar gibi ilgi, arkadaşlık ve sevgi ister. Uzun süre yalnız bırakılırsa, üzüntü, uyuşukluk ve hatta depresyon duyguları geliştirebilir.

Yoğun bir programınız varsa, kedinizle kaliteli zaman geçirmek için her gün birkaç dakika ayırdığınızdan emin olun. Her birkaç saatte bir 15 dakikalık oyun süresi bile onu mutlu ve sağlıklı tutacaktır. Daha da iyi bir çözüm, başka bir kediyi evlat edinmeyi düşünün, böylece tam zamanlı bir arkadaşı olur.

Kediler Kirli Tuvalet Kaplarından Nefret Ediyor

Kirli bir tuvaleti halka açık bir yerde veya evde kullanmak oldukça iğrenç, değil mi? kediler de kirli tuvaletleri hakkında aynı şekilde düşünüyor.

Sahip olduğunuz kedi sayısına ve tuvalet alışkanlıklarına bağlı olarak, kedinizin tuvaletlerini sık sık temizlemeniz önemlidir.

Kediler Bozulmuş Yiyeceklerden Nefret Eder

Bayat veya bozulmuş yiyeceklerin tadı kötü olmakla kalmaz, aynı zamanda kedinizi de hasta edebilir. Salmonella ve Staphylococcus gibi bakteriler özellikle sıcak aylarda, daha fazla gözükebilir.

Kediler Haplardardan Nefret Ediyor

Kendiniz berbat hissettiğinde, yapmak isteyecekleri son şey, bir ilaç içmektir. İlaç içerken birçok kedi ağızda köpürtür, hapı yemek borusunda tutar veya geri tükürür.

Kedinizin soğuk algınlığı veya enfeksiyon için ilaca ihtiyacı olması veya sürekli ilaç verilmesini gerektiren kronik bir rahatsızlığı olması fark etmeksizin, kediniz için bu deneyimi biraz daha lezzetli hale getirmek hayati önem taşır.

Kediler Aşırı Agresif Sevilmelerden Nefret Ederler

Bir kediniz varsa, evcilleştirmenize izin verecek yalnızca belirli alanlar olduğunu bilirsiniz ve yanlış yeri severseniz tıslayacak, kaşıyacak veya ısıracaktır. Kediler dokunsal uyaranlara karşı son derece hassas olabilir, bu nedenle onları nerede ve nasıl okşadığınızın farkında olmak önemlidir.

Kediler Yüksek Seslerden Nefret Eder

Gök gürültülü fırtınalardan tartışmalara ve havai fişeklere kadar çok sayıda yüksek ses ve kargaşa, kedinizi ciddi şekilde strese sokabilir ve yüksek sesler gelen kronik stres bir skittishness dahil davranışsal ve sağlık sorunlarına neden olabilir saldırganlık, veya depresyon gibi saç dökülmesine yol açabilir.
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar