MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Ne Sıklıkla Kedi Konservesi Kullanılmalı?

6.09.2021 10:53:01

Kedilerimizin bayıldığı ve çoğu zaman ödül maması olarak kullanılan konserveleri ne sıklıkla kullanmalıyız?

Konserve mama yüksek besin değeri içermesinin yanında normal mamalara göre daha az karbonhidrat içermesi sebebi ile kolay hazmedilmesi sağlanıyor buda kedilerimizin oldukça sevdiği bir hale geliyor. Ancak her şeyin olduğu gibi konserve mamanın da fazlası zarar olabiliyor. Bu sorunu çözmek adına bu yazımızı sizin ile paylaşıyoruz.

Kedi konserveleri daha sulu şekilde üretildiğinden çoğunluk su ihtiyacını karşılayabiliyor. Bundan dolayı kuru mamanın yanında konserve de eklenebilir. Bu şekilde olduğunda kedilerin su ihtiyacı karşılanmakla kalmıyor sindirim sistemine de büyük kolaylık sağlıyor. Bu sebeple iki mama türünü verirken dengelemek çok büyük rol oynuyor. Tabiri caizse mamaları yarı yarıya verebiliriz. Örneğin gün içerisinde mama kabının yarısını kuru mama yarısını ise konserve yaş mama koyabilirsiniz. Emin olun buna bayılacaklar ve sağlıkları için çok etkili olacaktır.

Peki hangi konserveler tercih edilmeli?

Konservelerde birçok marka model bulunuyor. Bu markalar arasından seçim yaparken mamadaki et oranı, protein ve besin değerlerine göre tercihte bulunabilirsiniz.  Çoğu mamalardaki fiyatlar kalitesine göre değişiklik gösteriyor. Et oranı, besin değeri ve protein gibi birçok faktör fiyatlarını etkiliyor. Bu ürünlerin birçoğunu web sitemizden inceleyebilirsiniz. Açıklama kısmında içerdiği besin değerini görebilir ve içiniz rahat şekilde siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Gelişimleri İçin Konserve Kullanın

Konserve mamalar sadece kedinizin su ihtiyacını karşılamakla kalmaz aynı zamanda doğru bir şekilde beslenmesini ve gelişimini de olumlu yönde etkiler. Bu yüzden sizlere anlattığımız gibi düzenli aralıklarla besin değeri yüksek konserve mamalar ile beslemeniz onların daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır.  

Yaş Mamalar Nasıl Saklanmalı?

Genelde yetişkin bir kedi kutu ya da paket yaş mamayı rahatlıkla tek öğünde yiyebilmektedir. Yavru kediler ve özellikle kilo almaya elverişli bünyesi olan kediler için ise kimi zaman kedi sahiplerinin iki porsiyon şeklinde sunma isteği son derece mantıklıdır. Bu tip durumlarda ise yarısını dostunuzun mama kabına koyduktan sonra geri kalan kısmın ağzını iyice kapatarak bir poşete geçirdikten sonra buzdolabında muhafaza edebilirsiniz. Unutmamanız gereken nokta ise 2-3 gün içerisinde bunun mutlaka tüketilmesi gerekmektedir. Diğer durumlarda ise öğünleri sabah akşam şeklinde ikiye bölerek aynı gün içerisinde tüketilmesine yardımcı olabilirsiniz. 

 

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar