MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Napolyon Cinsi Kedi Özellikleri ve Bakımı

4.10.2022 12:39:35

Napolyon cinsi kedi dostlarımız tamamen deneysel bir kedi ırkı olarak hayata gözlerini açmıştır. Tam tarihi net olarak birlikte değildir. Bir kişinin kedi dostlarımız hakkında makale okuması ile sonuçlanan kedi yetiştiriciliğine merakı Napolyon cinsi tatlı kedi dostlarımızın ortaya çıkmasında ana sebep oldu.

Napolyon Cinsi Kedi Karakter Özellikleri

Bu tatlı mı tatlı kedi ırkı oldukça cana yakın bir türdür. Napolyon cinsi kedi dostlarımız genelde evine tatlı dost arayanlar için son derece tavsiye edilen bir ırktır. Napolyon cinsi kedi dostlarımızın oldukça nazik bir karakteri vardır. Onlara bakan kişilere ve aile üyelerine karşı çok şefkatli bir karakteri bulunur. Bu ırk çok da nadir olsa agresiflik gösterebilir. Bu sebebe bağlı olarak herkes tarafından uysal bir kedi cinsi olarak isimlendirilir. Çünkü saldırganlık ve agresifliği çok nadir görülür. Bu tatlı kedi cinsinin çocuklar ile arasının iyi olduğu düşünüldüğü vakit Napolyon ırkının evinizin muhteşem bir arkadaş ve aile kedisi olacağından şüpheniz olmasın. Oldukça nazik ve arkadaş canlısı olan bu kedi ırkı sevimli olmasının yanında diğer evcil hayvanlar ile ve insanlar ile güçlü iletişim kurarlar. Bu sebeple hayvan severlerin göz bebeği olmuştur. Napolyon cinsi kedi dostlarımızın sağlık konusunda birçok genetik hastalığa sahip olması durumunda kesinlikle bir veteriner hekim kontrolünden geçmesi önerilir.

Napolyon Cinsi Kedi Fiziksel Özellikleri Nelerdir?

Napolyon cinsi kedi dostlarımız son derece gelişmiş bir kemik yapısı ile bilinirler. Olduğundan çok daha güçlü bir vücut yapısına sahiptir. Vücuları uzun ve kaslıdır. Görünüşleri biraz büyüktür. Bacaklarının güçlü olması sebebi ile zıplama yetenekleri üst düzeydir.

Napolyon Cinsi Kedi Bakımı Nasıl Yapılır?

Napolyon cinsi kedi dostlarımızın tüyleri 'uzun tüylü' sınıfında yer alır. Bu sebeple düzenli fırçalamanız önerilmektedir. Kulak enfeksiyonu gibi durumlardan kaçınabilmek adına kulaklarını da temizlemek önemlidir. Uzun tüyleri sebebi ile her dışarı çıktığında vücudunu taramalı ve temizlemelisiniz. Bunu yapmazsanız hijyenik olmayan koşullar Napolyon cinsi kedi dostlarımızı rahatsız edecektir. Ayrıca bu kedi dostlarımızın göz problemi oluşabilir. Göz akıntısı yaşayabilirler. Uzman veteriner hekime bu konuda danışmanız onların konforlu bir yaşam sürmesi adına çok önemlidir. Vücut yapıları genel olarak obeziteye yakındır. Bu sebeple çok düzenli ve sağlıklı beslenmesi gerekir.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar