MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Napoliten Mastiff Cinsi Köpek Özellikleri ve Bakımı

19.09.2022 13:50:17

Napoliten Mastiff cinsi köpek dostlarımız hakkında pek kaynak bulunmasa da onların asıl olarak savaşlarda kalkan oluşturmak ve düşmanları korkutmak amacı ile üretmek olduğunu biliyoruz. Napoliten Mastiff cinsi köpek dostlarımızın fiziksel özelliğinin ana sebebi bu olarak bilinir. Oldukça iri ve ilk olarak bekçi köpeği olarak rol alan bu ırk, 2004 yılında ise Amerikan Kennel Kulübü tarafından tescillendi. Harry Potter ve Burke isimli kitaplarda Napoliten Mastiff olarak yer almıştır. Hayvan severler tarafından oldukça sevilen bir ırktır.

Napoliten Mastiff Cinsi Köpek Karakter Özellikleri

İlk olarak dışarıdan baktığınız zaman korkutucu gelebilir ve mesafeli davranmanız mümkündür. Ancak, Napoliten Mastiff cinsi köpek dostlarımız onlara bakan kişilere son derece korumacı ve düşkün tavrı ile bilinir. Kendini sevdirmeyi iyi bir şekilde bilir. Güven duygusu Napoliten Mastiff cinsi köpek dostlarımızda net bir şekilde hissediebilir. Eğitim ve oluşum sebebi konusunda pek sıcakkanlı olmayabilir. Oldukça zeki bir cinstir. Sosyal oldukları pek söylenmemektedir. Bu sebep ile de henüz yavru iken sosyal olmasına özen gösterilmesi olağandır. Ayrıca enerjileri epey düşüktür. Sürekli olarak zıplayan ya da hareketi seven bir ırk değildir. Yazın ise bol bol gölge altında kalmaktan hoşlanır. Ayrıca temiz suya da ihtiyaç duyacaktır. Koruma özelliği olumlu özelliklerinden birisidir. Yabancılardan pek hoşlanmayan Napoliten Mastiff cinsi köpek dostlarımız eve gelen misafirlere zorluk çıkarabilir. Bunun ana sebebi ise Napoliten Mastiff cinsi köpek dostlarımızın aileyi korumak istemesidir. Saldırgan olmadığı için pek endişe etmenize gerek yoktur. Tedbirlik olmakta fayda vardır. İnatçı olma özellikleri sizleri biraz zorlayabilir.

Napoliten Mastiff Fiziksel Özellikleri Nelerdir?

Oldukça iri görünümü olan Napoliten Mastiff cinsi köpek dostlarımız erkek olanlarda 65 ile 75 santimetre aralığında, dişilerde ise 60 ile 70 santimetre yüksekliğe sahiptir. Ağırlıklar ise erkek Napoliten Mastiff cinsi köpek dostlarımızda ortalama 65 kg iken dişilerde 55 kg civarındadır. Ayrıca yaşam koşullarına bağlı olmakla birlikte Napoliten Mastiff cinsi köpek dostlarımız 10 ile 12 yıl kadar yaşayabilir.

Napoliten Mastiff Bakımı

Vücut yapısına göre minimal bir beslenim tarzı pek uygun olmayacaktır. Protein ağırlıklı beslenmesi en iyi olacaktır. Ayrıca kilo almaya meyilli bir vücut yapısı vardır. Bu sebeple veteriner hekiminizin uygulamış olduğu beslenme tablosuna uymalısınız.

Bizi takip etmeyi unutmayın.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar