MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Donskoy Cinsi Kedi Özellikleri ve Bakımı

20.09.2022 12:53:44

Donskoy kedi cinsi kedi dostlarımız ilk olarak 1987 yıllarında keşfedilmiştir. Kökenlerinin Rusya'ya dayandığı bilinmektedir. Donskoy cinsi kedi dostlarımız Sfenks kedi dostlarımıza çok fazla bir şekilde benzemektedir. Sfenks kedi dostlarımız gibi tamamen tüysüz bir yapıya sahiptirler. Ancak bu tüysüz yapıları Sfenks kedi ırkında olduğu gibi tamamen mutasyon sonucunda oluşmuştur. Donskoy cinsi kedi dostlarımızın bir diğer ismi ise Tüysüz Rus kedisidir. Oldukça nadir kedi cinslerinden bir tanesidir.

Donskoy Cinsi Kedi Karakter Özellikleri

Bu kedi dostlarımız ortam içerisinde görünüşlerinden dolayı direkt insanoğlunun dikkatini çekmektedir. Ayrıca insanlara fiziksel gözünümleri ve duygusal yakınlıkları ile bilinirler. Donskoy cinsi kedi dostlarımız, sahipleri ve diğer evcil hayvanlarla iyi geçinen bir ırktır. Donskoy cinsi kedi dostlarımız meraklı bir kedi cinsidir ayrıca durmaksızın koşmayı çok severler. Seyahat etmek istemeleri onların en doğal hakkıdır. Bu kedi dostlarımızın olumlu bir sürü özelliği vardır. Donskoy cinsine benzeyen kedi dostlarımız onlara bakan kişi ve çevresindeki diğer evcillerle son derece yakın duygusal bağlar kurar. Sahiplerine son derece sadakatli kedilerdir. Aynı zamanda sahipleri ve etrafındaki diğer kedi dostlarımızla iyi geçinmesi en güzel olumlu özellikleri arasında yer alır. Karakter olarak son derece sakin ve sevecen bir yapıdadır. Tüm hayvan severler tarafından çok sevilebilir. Bununla birlikte çocuklarla da ilişkileri oldukça kuvvetli olan Donskoy cinsi kedi dostlarımız arkadaşlığa açık bir dosttur. Bu kedi dostumuzun geçmişine bakarsak elbette insan müdahalesi sonucunda ortaya çıktığından genetik birçok hastalık barındırabilir. Bu hastalıkları sebebi ile konforlu yaşam sürmeyebilirler. Sürekli veteriner kontrollerini yaptırmanızı öneriyoruz.

Donskoy Cinsi Kedi Bakımı

Donskoy cinsi kedi dostlarımız diğer kediler gibi son derece iyi bakım görmelidir. Konforlu yaşamları için en iyi bakımı onlara sunmalısınız. Donskoy cinsi kedi dostlarımızın derileri yağlanmaması için özel olarak bakım yapılmalıdır. Tüyleri olmaması sebebi ile direkt güneş ışığına maruz bırakmamalısınız. Beslenme açısından veteriner hekiminizin önerdiği besin tablosuna uymalısınız. Obeziteyle karşı karşıya kalma ihtimali oldukça yüksek kedi ırklarındandır. Bu kedi dostlarımızın oldukça da sevgiye ihtiyacı olduğunu önemsemeniz gerekemtkedir. Sizlere bu içeriğimizde Donskoy cinsi kedi dostlarımız hakkında bilgi vermek istedik. Bizi takip etmeyi unutmayın.
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar