MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

İngiliz Staffordshire Cinsi Köpek Özellikleri ve Bakımı

21.09.2022 12:43:19

İngiliz Staffordshire cinsi köpek dostlarımız ortalama olarak on yedinci yüzyıl sıralarında İngiltere ülkesinde görülmüş bir ırktır. Bu cins, 1800'lü yıllarda ise Amerika'ya getirildiğinde daha büyük aynı zamanda daha uzun boylu olarak çarpraz çiftleştirme ile yetiştirilmiş bir türdür. İngiliz Staffordshire cinsi köpek dostlarımız İngiltere'deki kalan ve orijinal halini koruyanlara ise İngiliz Staffordshire ismi ile hitap edilir. O zamanlardan şimdiye dek süre gelen zaman içerisinde oldukça popüler olan bir ırktır.

İngiliz Staffordshire Karakter Özellikleri Nasıldır?

İngiliz Staffordshire cinsi köpek dostlarımızın oyunluğu, neşeli oluşları, sevgi dolu olmaları ve çok güçlü ırk olmaları onları hayvan severler tarafından çok sevilen bir hale getirmiştir. Cesur bir mizah anlayışı olan İngiliz Staffordshire cinsi köpek dostlarımız itaatkar ve sevecen köpeklerdendir. Her ne kadar ürkütücü bir görüntüde olsalar dahi yeni insanlar ile tanışmaktan çok büyük haz duyarlar. Son derece sıcakkanlı bir ırktır. Ayrıca, çocuklar ile iyi anlaşırlar. Kaba hareketlerden pek de rahatsız olmayan nadir ırklardan birisidir. Şuna dikkat etmelisiniz ki bazen oyun oynarken zarar vermeyi amaçlamıyor olsalar dahi küçük çocukların üzerine atlamaya çalışabilirler. Bu sebeple en azından 10 yaşından küçük çocukların oynaması güvenli sayılmaz.

İngiliz Staffordshire cinsi köpek dostlarımız inatçı ve zeki bir ırktır. Ayrıca eğtiimleri sırasında çok fazla kararlı ve ısrarcı bir tutum sergilemeniz gerekebilir. Bunun yanında bu köpek cinsi özellikle de İngiltere ülkesinde profesyonel eğitim düzeyinde itaatlik anlamında yüksek derecede başarılar elde eder. Özellikle de yavru dönemlerinde dişleri henüz yeni çıktığından eşyalarınızı kemirmek isteyebilir. İngiliz Staffordshire cinsik öpek dostlarımızın çeneleri çok güçlüdür. Oyuncaklarının kolay parçalanabilir malzeme olmamasına dikkat etmelisiniz. Korkusuz, hareketli ve son derece meraklı bir ırktır. İngiliz Staffordshire cinsi köpek dostlarımız çok meraklı olduğu için kendisine zarar verecek bir ortama karşı dikkatli olmalısınız. Yabancılar için korkutucu görünse de bekçilik ve koruma içgüdülerine sahip olmamaları ile biliniyor.

İngiliz Staffordshire Cinsi Köpek Bakımı

Diğer ırk köpek dostlarımızda olduğu gibi konforlu bir yaşam sürebilmesi adına bakımlarına önem göstermeniz gerekiyor. Köpeğinizin bakımı yapıldığı sırada düzenli olarak ölü tüylerden arınmasına yardımcı olmalısınız. Tarakla birlikte haftalık olarak taranması hem aranızdaki bağı güçlendirecek hem de tüylerindeki ölü tüyleri alacaksınız. Açık alanlarda otlara karşı her zaman dikkatli olmalısınız. Veteriner kontrollerini aksatmamalısınız.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar