MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Lambkin Cinsi Kedi Özellikleri ve Bakımı

12.09.2022 12:14:38

Lambkin cinsi kedi dostlarımız, isimlerini tüylerinden dolayı bir fare türü de olan Lambkin faresinden almıştır. İran kedi cinsi dostlarımızın bir türü olarak bilinir. Her ne kadar İran kedilerinin bir türü olsa da popülerliği ile sonradan farklı bir ırk olarak görülmüş ve kendisine ait olan Lambkin ismini almıştır. Lambkin cinsi kedi dostlarımız, Londra'daki bir kedi yarışmasında hayvan severler tarafından çok benimsenmiştir. Bu olay 1888 yıllarında gerçekleşiyor. İnsanların Lambkin cinsi kedi dostlarımıza bu yarışmanın kazananı olduğu sebebi ile ilgi ve alakası devam etmiştir. Bu sevimli Lambkin cinsi kedi dostlarımız ünlerini bu sayede kazanmıştır.

Lambkin Cinsi Kedi Karakter Özellikleri Nelerdir?

Lambkin cinsi kedi dostlarımız tüm hayvan severler arasında oldukça popüler bir kedi dostumuzdur. Bunun ana sebebi ise hem tatlı bir görünümlerinin olması hem de oldukça duygusal yapıda olmalarıdır. Lambkin cinsi kedi dostlarımız çok fazla dost canlısıdır. Diğer evcil hayvanlarla, yetişkin ve çocuklarla iyi geçinebilir. Sosyal canlılar olarak bilinirler. Hepimizin de bildiği üzere Lambkin cinsi kedi dostlarımız uysal ve sevimlidir. Ayrıca Lambkin cinsi kedi dostlarımız tereddüt etmeden sahibine zorla bile olsa kendini sevdirmeyi bilir. Ev içerisinde ona bakan kişiye ya da yakın aile üyelerini sever ve onlar tarafından kucağa alınmaktan hoşlanır. Bu sebeple Lambkin cinsi kedi dostlarımız sizlerin kucağına atlayabilir ve orada uyuyabilmek adına kıvrılabilir. Özellikle bu durum kış zamanlarında çok daha fazla görülür. Lambkin cinsi kedi dostlarımızın sevimliliği bir kenara dursun çocuklarla da iyi anlaşan bir yapısı vardır. Her zaman çocuklarla oynamayı çok sever. Çocuklarla yakın bağ içerisine giren Lambkin cinsi kedi dostlarımız onlarla hiç sıkılmadan ve bıkkınlık nedir bilmeden oyunlar oynayabilir.

Yalnızlığı sevmeyen Lambkin cinsi kedi dostlarımız ile ev içerisinde çok fazla zaman geçirilmemesi tavsiye edilmemektedir. Yalnız kaldıklarında çok sıkılır ve ayrılık kaygısı gelişebilir. Bu durum kedi dostumuzun psikolojisine ve eve zarar verebilir.

Lambkin Cinsi Kedi Nasıl Bakılır?

Lambkin cinsi kedi dostlarımız her zaman ilgi arar. Bu sebeple tam olarak ev kedisi olarak kabul edilmektedir. Bakımları zor bir kedi ırkıdır. Özellikle her gün tüy bakımı yapılmalıdır. Aksi halde tüyleri birbirine karışacaktır. Bunun yanında Lambkin cinsi kedi dostlarımızın beslenmesinde özel olarak beslenim şekli kullanılabilir. Veteriner kontrollerini asla unutmamalısınız. Onların konforlu yaşamı için bu gereklidir.
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar