MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Köpeklerin Mutlu Olduğunu Gösteren Hareketler

4.11.2020 13:09:14

Köpekler karşılıksız ve tüm samimiyetleriyle sevgilerini gösteren hayvanlardır. Biz insanlara çok güzel bir dost olmalarının yanı sıra sizlerden gördüğü sevgiye ve ilgiye son derece içten cevap veren canlılardır. Daha önce köpek sahiplenme ve bakım tecrübesi yaşamayan kişilerin artık daha da rahat anlayabileceğini köpeklerin sevgilerini gösteren vücut dili ve davranışlarına göz atalım. Beden dilinin yanında onları psikolojik olarak anlamak da yaşadıkları mutlu anları çok daha iyi gözlemlemenizi sağlayacaktır. Zihinsel ve fiziksel olarak onların davranışlarını anlamanız uyum içerisinde karşılıklı olarak yaşamanıza yardımcı olacaktır.

Yatarak Karnını Okşatması

Keyfi yerinde ve mutlu hemen hemen her köpeğin yaptığı hareketlerin başında gelir! Sırt üstü yatar, patileri diker ve karnını okşamanızı ister. Size olan sevgisinin ve mutluluğunun yanında bu durum güven duyduğunu da gösterir. Kimi zaman bazı köpeklerin güldüğüne dair ağız şekilleri bile görebilirsiniz.

Ayaklarınıza Dolanması

Evcil dostlarınız heyecan içinde sizi görüp ayağınıza bacağınıza dolanıyorsa bu duyguyu en derinine kadar yaşayın. Ne kadar mutlu olduğunu anlatmaya çalışan köpeğiniz sizin başka bir yere gitmemeniz ve ondan uzaklaşmamanız için çaba gösteriyor demektir. İnsanlar gibi konuşarak iletişim kuramayan bu dostlarımızın beden dili onları anlamamız konusunda her zaman önemli olmuştur. Bu hareketin biraz daha üst seviyesi olan kucağınıza atlamaya çalışması ise ne kadar şanslı olduğunuz gösteriyor olsa gerek!

Pervane Gibi Kuyruğunu Sallaması

Köpeklerin kuyrukları kendilerini ifade etme açısından oldukça önemlidir. Bu neden çoğu kez insanlara estetik açıdan kuyruklarının kesilmesinin ne kadar yanlış olduğunu ifade etmekteyiz. Kuyruğunun kesilmesi onun yarım hale gelmesine yol açmaktadır. Tepkilerini gösterme konusunda kuyruklarını sallamaları oldukça sık görebileceğiniz bir durumdur. Etrafta sizi gördüğünde neşeyle kuyruk sallayan bir köpek varsa keyfi yerinde ve son derece mutludur. Kuyruk hareketleriyle anlatmak istediği diğer davranışlara buradan bakabilirsiniz.

Oynama İştahının Gelmesi

Sizi gören dostunuzun hoplayıp, zıplamaya başladıysa ayaklarınıza sürtünüyor ve kendini güvende hissediyorsa sizinle vakit geçirmek için türlü şebeklikler yapacaktır. Bu konu tamamen size olan sevgisinden kaynaklanmaktadır. Sahibi olarak görmediği ve sevgi duymadığı başka birisine karşı evcil dostlarınız asla böyle bir davranışa geçmez. Onunla oyun oynayacağınız 5-10 dakikanın onlar için en güzel konserve mamadan ya da en pahalı oyuncaktan daha etkili olacağınız asla göz ardı etmeyin.

Gülümsemesi ve Huzurla Gözlerini Kapatması

Sizi görünce gözlerinden ne kadar mutlu olduğunu bir zaman sonra anlayabilirsiniz. Gözlerini kırpıyor ve ağız hareketlerini incelediğinizde size gülümser bir şekilde bakıyorsa mutlu ve huzurlu olduğunu anlayabilirsiniz.  Onun başını okşadığınızda gözlerini kısıyor ve bedeninde gevşemeyi gözlemliyorsanız bu durum da mutlu olduğuna dair size işaret veriyor demektir.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar