MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Köpeklerin Hayatlarından Memnun Olduğunu Gösteren Detaylar

10.07.2020 17:40:56

Evcil dostlarımız bizle konuşarak anlaşamıyor olsa da verdikleri tepkiler ve hareketler sayesinde anlık durumlarını ya da o anki ruh hallerini sizlere gösterebilir. Mutlu ve her şeyin yolunda gittiğini onlar için anlamanız için bizlere gösterdiklerini nasıl anlayacağınıza yazımızın devamında görelim.

Evcil hayvan sahibi olmak bir süre sonra onların sizler için evlattan farksız bir bağ kurmanızı sağlayan olağanüstü bir durumdur. Konuşamasalar dahi minnettarlıklarını bizlere gösterebilir ya da mutluluklarını bizimle paylaşabilirler. Onlar açısında hayatın çok güzel geçtiğini anlamak ve bizlere verdikleri mesajlara dikkat etmek için şunları iyi analiz etmeniz gerekir.

- Sahibiyle Oyun Oynama Heyecanı

Yer zaman ya da saat fark etmeksizin köpeğinizin her dakika ilgi görmeye ve oyun oynamaya ihtiyacı olabilir. Fakat bu durum sizden kaynaklı olmaktadır. Sahibinden aldığı pozitif ve mutluluğu size oyunlar yaparak ve oyun isteğini göstererek belli eder. Aşırı mutlu olmaları onların o anki ruh halleriyle alakalıdır. Evcil dostunuzla 10 dakika bile oyun oynamanız oyunun için o gün fazlasıyla yetecektir.

- İştah Artması

Köpeklerde biz insanlar gibi mutlu olduklarında iştahları açılır ve yemek yemeye fazla yüklenirler. İştahlı şekilde mama ve sularını tüketmeleri sağlıklı ve her şeyin yolunda olduğunu bizlere gösterir. İştahsız köpekler ve yemeğinden bir iki parça yiyip bırakan köpeklerin bir sorun yaşadığı düşünülebilir. Böyle bir aksilik fark ettiyseniz evcil dostunuzu gözlem altına alıp bir sorun olduğundan emin olduğunuz takdirde veteriner hekiminize gösterin.

- Kuyruk Sallaması

Köpeklerin kuyruk sallaması ve bunu hızlı hareket etmesi aynı arabanın hız göstergesi gibidir. Ne kadar hareketli ve hızlı hareket ediyorsa o kadar halinden memnundur. Kendini ifade etme yöntemlerinden belki de en çok kullandıkları organları kuyruklarıdır.

- Sırt Üstü Yatmaları

Köpekler bu şekilde kendilerini sadece mutlu ve huzurlu olduklarında sevdirir. Karnını göstererek yatması ve sizin onu sevmenizi beklemesi çok mutlu olduğunu belirtir. Kendini bu şekilde savunmasız bırakması her şeyin yolunda olmasının yanında sizlere kayıtsız şartsız güvendiğini de gösterir.

- Sürekli Zıplaması

Heyecana bağlı olarak bir diğer mutluluk göstergesinden birisidir. Minnettarlıklarını göstermenin fiziksel bir göstergesi olan bu durumu kuyruk hareketlerinin dışında kendi etraflarında ve sizin etrafınızda sıçrayıp zıplayarak gösterir. Oyun oynamak sizinle yakınlaşmak size sürtünerek zevkle memnuniyetlerini göstermekten de çekinmeyeceklerdir.

- Size Yakın Durmaları

Köpeklerin sizi tuvalete giderken bile takip etmesi mutlaka bir işaret olmalı değil mi? Bizlerle vakit geçirmeye ya da yakınlaşmaya bu denli hevesli olmaları kendi sahiplerine karşı duydukları sadakatin ve mutluluğun bir diğer göstergesidir. Köpeğiniz peşinizden ayrılmıyorsa bu aranızda zaten çok güçlü bir bağın başladığını gösteren sevindirici bir gelişmedir.
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar