MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Köpeklerin Diş-Çene Sağlığı İçin Oyuncak ve Kemik Tavsiyeleri

10.02.2020 12:56:17

Çiğneme oyuncakları, diş ipleri, çiğneme kemikleri köpeklerimizin diş eti ve sağlığı açısından olduğu kadar çenelerinin sağlıklı gelişmesi açısından da önem teşkil eder. Ayrıca ağız temizliği konusunda yardımcı olurken, diş eti problemlerini önleme, tartar oluşumunun azalması ve çürüklere karşı koruma da sağlamaktadır.

Evcil dostlarınızı ırkı ya da yaşı ne olursa olsun bu tip oyuncaklarla ve ek ürünlerle dişlerini kaşıma, oyun oynama, çenelerine egzersiz yaptırma ihtiyacı hissederler. Bu hem evdeki eşyalar ve mobilyaların zarar görmesini önlerken hem de gelişimleri açısından önemlidir. Eşyaları ısırma davranışı kısa sürede oyuncaklara yönelim gösterecektir. Ayrıca komut öğretme eğitimlerinde de işinize yarayacak birçok teknik geliştirebilir. Beraber vakit geçirebilirsiniz.

 

Köpekler İçin Çiğneme Oyuncakları

Sırt, çene ve boyun kaslarını geliştirirken, dişlerinde oluşan tartarların temizliğinde de faydalı olacaktır. Tükürük üretimini dengeleyerek, diş ve çene etlerinin sağlıklı gelişimini destekleyecektir. Isırma ve çiğneme egzersizlerinin köpekleri hırçınlaştırdığı ve saldırgan hale getirildiği birçok hayvan sever tarafından düşünülmesine rağmen doğru değildir. Onların av iç güdüsünü tatmin ederken, sahip oldukları ve atmak zorunda oldukları fazla enerjiyi oyun şeklinde atmalarını sağlayabilirsiniz.

Köpekler İçin Ödül ve Çiğneme Kemikleri

Bozulmamış, küflenmemiş, son kullanma tarihi geçmemiş, içerisinde bulunan malzemelerin %100 doğal ve bu orana yakın olmasının incelenmesi oldukça önemlidir. Evcil dostunuzun boyutlarına ve ırkına uygun köpek çiğneme kemik seçimini komple tek sefer yutamayacağı büyüklükte olması dikkat edilmesi gereken bazı kriterlerdir. Amacına uygun ve evcil dostunuza uygun ve lezzetli bir seçim yaptığınızda karşılığını sağlık ve köpeğinizin mutluluğu açısından fazlasıyla alacaksınız.

 

  • Flamingo Köpek Oyuncağı 2 Düğümlü Diş İpi S 20 cm

Köpeklerin güçlerini ve enerjilerini atabileceği bir oyuncak! Çene ve diş gelişimlerine oldukça etkili olmakla birlikte, dişlerinin arasının temizlenmesini sağlar.

Satın almak için tıklayın.

  • Monster Peluş Köpek Oyuncağı 38 Cm

38cm uzunluğuyla birçok yetişkin köpeğin oynamasına uygun olan bu ürün hem eğlenmesine hem de güzel vakit geçirmesine yardımcı olur.

Satın almak için tıklayın.

  • Karlie Kumaş İp Sekiz Formlu Köpek Oyuncağı

Diş sağlığı için düşünülmüş hem sizle hem de tek başına vakit geçirmesi adına yardımcı olan aktivite oyuncağıdır. 38cm uzunluğunda olup oldukça dayanıklıdır.

Satın almak için tıklayın.

  • 8 In 1 Delight Bones L Ağız Bakım - Ödül Kemiği Tavuklu

Orta boy ve büyük ırk köpekler için ödül kemiğidir. Yağ oranı oldukça düşük olup evcil dostlarımızın lezzetle tüketeceği bir üründür. Yüksek kalitede sindirilmiş tavuk eti içerir.

Satın almak için tıklayın.

  • 8 In 1 Beef Delight Sticks Ağız Bakım ve Ödül Çubukları

Küçük ırk köpekler için biftek içerikli ağız bakım ve ödül çubuğudur. Yağ oranı oldukça düşük olmasının yanı sıra, iştahla tüketebilecekleri içeriğe sahiptir.

Satın almak için tıklayın.

  • Flamingo Chicken Wrapped Tavuklu Burgu Çubuk Köpek Ödülü

Diş eti, çene sağlığı ve ağız kokusunu ortadan kaldırır. Düşük yağ oranı ve yüksek protein içermektedir. Plak, tartar oluşumunu engeller. Burgu çubuk köpek ödülüdür.

Satın almak için tıklayın.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar