MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Köpeklerin Bizlere Sevgi Dolu Hallerini Gösterdiği Hareketler

11.01.2021 12:53:24

Köpekler sahiplerine karşı memnuniyetlerini ve sevgilerini gösterme konusunda son derece cüretkâr olduğunu biliyoruz! Bu konuda beden dilini çok sık kullanan dostlarımızın insanlara karşı sevgilerini göstermek için sadece kuyruğunu sallamakla sınırlı kalmadığını da anlamamız önemlidir. Tüylü dostlarımızın sevimli ve sempatik birçok davranış biçiminin genelde bizlere karşı gösterdikleri mutluluk ifadesi olduğunu anlamamız onlarla yakınlaşabilmek ve sıkı bir bağ kurabilmemiz açısından son derece kolaylık sağlayacaktır. Gelin bu patili dostlarımızın bizlere ne tip hareketlerle sevgilerini gösterdiklerine göz atalım!

Yalama

Köpeklerin aynı insan öpücüğüne benzeyen ve en sık kullandıkları sevgi dolu hallerini gösteren harekettir. Karakteri ya da ırkı ne kadar farklı olursa olsun bu davranışı hepsinden görebiliriz. Evet biraz ıslak olsa da sizi ne kadar sevdiğini bu biçimde göstermesi de oldukça hoş bir durumdur. Dostlarımızın bu kadar heyecan dolu ve umarsızca yalamaya çalışması sizi çok özlediğini de gösteriyor olabilir, ona beklediği ilgiyi göstermeyi ihmal etmeyin!

Olduğu Yerde Zıplama

Heyecanına bağlı olarak bu zıplama değişkenlik gösterse de mutluluk içerisinde ve sevgi dolu olan tüm köpekler bu hareketi sergileyebilir. Enerjilerini ve coşkularını da bu yolla gösteren dostlarımızın çok istediği bir durum gerçekleştiğinde memnuniyet amaçlı da size karşılık verebilir.

Göz Teması Kurma

Bu davranış size karşı olan yakınlığı da göstermekte olup nadiren görebileceğiniz bir durumdur. Sadece sevgi hali olmayıp size karşı duyduğunun güvenin de apaçık göstergesidir. Size karşı duyduğu bağlılık neticesinde sevgi hormonu olarak da bilinen oksitosin beyinde salgılanmaya başlar. Memeli canlılarda oluşan bu durum tabi ki sahipleri tarafından da karşılık bulur.

Yerlerde Yuvarlanma

Sahiplerine bağlı ve sevgi duyan köpeklerin mutluluk halleri içerisinde belki de en komik olan vücut hareketlerinden birisidir. Karnını ve göbeğini sevmenize izin vermesi ve yerde sırt üstü sağa sola dönmesi size tam anlamıyla bağlı olduğunu da gösterir. Yaşadığı güven ve rahatlık neticesinde sahipleriyle kurduğu bu üstün bağ sizi gerçekten çok sevdiğini de gösteriyor demektir.

Burnunu Dibinize Sokması

Sizi bu şekilde dürtmesi ve içinize içinize girmesi kimi zaman ilgi beklediğinin işareti olsa da size sevgilerini göstermek amacıyla da çok sık kullanırlar. Bu burun dürtmesi bir şeylere dikkat çekme isteği içeriyor olabileceği gibi beden dilini de iyi çözümlemeniz önemlidir. Aksi taktirde tam olarak hangi amaçla burnunu size dayadığını anlamakta güçlük çekebilirsiniz. Bakışları ve kuyruk hareketlerini de göz önüne alarak bunun bir sevgi dolu hareket olduğunu kabul edebiliriz.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar