MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Köpeklerde Sahiplerini Sevdiğini Gösterdiği Davranışlar

9.09.2021 14:01:32

Köpeklerin oldukça sosyal canlılar olması onların birer evcil hayvandan öte bizler için arkadaş olduklarının en yakın ispatıdır. Beraber yaşamaya başladığımız andan itibaren oldukça samimi ve gerçekçi kurduğumuz dostluğunuz ilerleyen sürecinde onları daha iyi anlayabilmek ve davranışlarını anlamlandırmak adına konumuz başlığı da olan sevgi belirtilerinin detaylarına bakalım!

Evcil dostumuz bizi seviyor mu? Bizimle arasındaki bağ ne kadar güçlü? Beden diliyle bana bir şey mi anlatmak istiyor gibi tüm soruların cevabına aşağıdaki davranışlardan hangisiyle size gösteriyor gelin göz atalım.

En Sevdiği Oyuncağı Önünüze Bırakıyorsa

Size oyuncak ya da farklı bir nesne getiriyor olması oyun oynama isteğinin bir göstergesidir ama bundan öte sizin kendisine dost görmesi ve sizinle vakit geçirme isteğinindir de ayrıntısıdır. Sevdikleri kişilere bu hareketi yapan köpeklerin bu isteğini asla geri çevirmeyin.

Göz Kontağı Kuruyorsa

Bu davranış aslında hoşlandığımız insanlara karşı bizlerin de yaptığı oldukça basit ama masum bir harekettir. Aynı hareketi köpeklerden de bizlere karşı görebiliriz. Bizlerle sıkı ve duygusal bir bağ kurmalarının yanı sıra gözlerimizin içine bakmaları oldukça samimi bir harekettir. Ayrıca eğitimli bir köpeğiniz var ise bakışınızdan dahi olumlu ya da olumsuz bir tavır içerisinde olduğunuzu kolaylıkla anlayacaktır.

Sizi Gördüğünüzde Heyecanlanıyorsa

Eve geldiğinizde ya da uzun bir süre sonra sizi tekrar gördüğünde heyecandan yerinde duramıyorsa size aşık bir köpeğiniz var demektir. Ayrıca sizi görünce makina gibi kuyruğunu sağa sola sallaması ve yerinde duramadan zıplaması da size karşı beslediği samimi duyguların belirtisidir.

Kendini Size Sevdirmek İstiyorsa

Köpekler sevgilerini fiziksel temasla hissetmek ve hissettirmek adına çok fazla heveslidir. Sizi seven bir köpeğiniz var ise onu sevmeniz için dibinizden ayrılmayacaktır. Ayrıca onun başını okşadığınızda oldukça mutlu olacak ve bunu fazlasıyla gösterecektir.

Beden Ağırlığını Size Veriyorsa

Fiziksel temaslardan en ilginci olsa da sadece sevgi değil ayrıca güven duyduğunun da bir göstergesidir. Herhangi bir korku altına girdiklerinde dahi en güvenli limanları siz olacaksınız. Aranızdaki ilişkinin samimiyeti ve güvenirliliği açısından dostunuz size başını ya da bedenini yaslıyor ve bu şekilde uyumaya dahi çalışıyorsa sizi fazlasıyla seviyor demektir.

Sizi Duyduğunda Hareketleniyorsa

Sadece eğitim komutlarından bağımsız eğer sizi duyduğunda hareketleniyor ve anında dibinizde bitiyorsa sizi seviyor ve fazlasıyla değer veriyordur demektir. Ayrıca sizi duyduğunda dinlediğine dair beden dilini ona göre şekillendirme ve hatta reaksiyon vermesi sizi sevdiğinden dolayıdır.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar