MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Köpeklerde Koku Problemi Neden Oluşur?

14.03.2023 11:53:20

Köpek dostlarımız bazen kokar. "Köpeğim kokuyor" ya da "köpeğimden garip koku geliyor" şeklinde bir arama yaptıysanız muhtemelen doğru içeriği okuyorsunuz demektir. Minik patili dostlarımızın daha az kokması adına ypaılması gerekenlerin neler olduğu ve potansiyel rahatsızlıklar ile ilgili tedavi yöntemlerini paylaşmak istiyoruz.

Köpeğim Kokuyor

Köpek dostlarımız banyodan sonra dahi kokuyor ise bunun birkaç muhtemel sebebi olabilir. Açık hava dolayında yaşayan köpek dostlarımızın dışarıdaki etmenler sebebi ile kokması geçiçi kokulardır. Banyodan sonra bu kokular geçebilir. Hem içeride hem de dışarıda yaşayan minik dostlarımız için tıbbi durumlar ile ilgili sebepler varıdr. Köpek dostlarımız banyo yaptırdıktan sonra dahi kokmaya devam ediyorsa bunun ana sebebi tıbbi bir problem olabilmektedir. Muhtemelen sebebini belirlemenize yardımcı olabilmesi adına veteriner hekimlerimiz ile görüşmeniz gerekebilir.

Kulak Enfeksiyonu

Kulaklarda bakteriyel enfeksiyon olan köpek dostlarımız kokabilir. Banyo ile bu kokuyu gidermekte başarılı olamayabilirsiniz. Hatta banyo sırasında köpek dostlarımızın kulağına su girerse bu durum çok daha kötüleşebilir. Direkt olarak veteriner kliniğine gitmeniz ve hekiminizin bu kokuyu belirlemesi ile birlikte tedavi başlayabilir. Köpek dostlarımız kulak enfeksiyonu olduğunda başını sallayabilir ya da kulaklarını kaşıyabilir.

Diş Hastalıkları

Çürük dişler ya da enfekte olmuş diş etledi kötü bir koku oluşturabilir. Bu hoş olmayan bir kokudur. Bu sebepten dolayı yeterince kötü olan bu koku salyalama potansiyeli yüksek olan dostlarımızda oluşabilir. Köpek dostlarımızın salyası mobilyalara ya da tüylerine damlayabilir ve bu şekilde kötü kokuya sebep olabilir. Kokunun köpek dostlarımızın diş hastalıklarından geldiğini farkedememeniz normaldir. Lütfen bu durumda çözüm için veteriner hekiminize danışın.

Nefes Kokusu

Köpek dostlarımızda nefes kokusu, bazen diş hastalığı dışında farklı etmenlerden kaynaklanabilir. Köpek dostlarımızın nefes kokusu olumsuz anlamda değişti ise bu durumda diyabet gibi bir sorun olabilir. Veteriner hekiminiz potansiyel olasılıkları test edip tedavi önerecektir. 

Köpek dostlarımızda yukarıdaki şekilde bazı kokular meydana gelebilir. Bu gibi içeriklerin bilgilendirme amacıyla yazılmış olduğunu unutmamanız gerekir. Lütfen her şeyden önce veteriner hekimlerimize güvenin ve onlara köpek dostlarımızı emanet edin. Sağlık dolu günler diliyoruz.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar