MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Köpekler Hakkında Bilmediğiniz 8 İlginç Bilgi

7.09.2019 10:45:20

Köpek dostlarımız hakkında bilinmesi gereken her şeyi bildiğini düşünebilirsiniz. Evet, onunla aynı evi siz paylaşıyorsunuz her halini görüyor, şu güzel hayatı beraber paylaşıyorsunuz ancak, oldukça şaşıracağınız bazı bilgiler var. İşte sevimli dostlarımız hakkında bilmediğiniz ilginç bilgiler.

Araştırmalar, köpek dostlarımızın iki yaşında bir çocuğun zekâsına sahip olduğunu gösteriyor.

Köpekler ile çocukların mükemmel anlaşması mucizevi bir şey değil. Aslında iki masum canlı da aynı dili konuşuyor. Köpeklerin ve 2 yaşındaki çocukların anladığı kelime ve jest kapasitesi 250'dir.

Köpeklerde zaman duygusu mevcuttur. Gittiğinizde sizi özler.

Eğer köpek dostunuzun yürüyüş ve yemek saatlerini bildiğini düşünüyorsanız oldukça haklısınız, biliyorlar. Köpekler günlük oluşan rutin alışkanlıkları kolaylıkla öğrenebilirler. Ve bir ilginç bilgi daha... Konu ile ilgili yapılan araştırmalar doğrultusunda köpeklerin sahiplerinin yanlarında olmadığı süre içerisindeki uzunluğa göre farklı tepkiler vermiş olduğunu gösterdi. 

Kan basıncını düşürebilirsiniz

Araştırmalar, insanların, köpekleri ile konuşup onları sevdikleri zaman kan basıncının düştüğünü ortaya koydu.

Köpeklerin koku duygusu

Sevimli dostlarımızın koku duygusu insanlara oranla 10 milyon kat daha iyidir. Cinsine göre farklılık gösterse de ortalama, 125 milyon ile 300 milyon arası koku bezlerine sahiptirler.

Köpekler duygu kokusu alabilir

Köpeğiniz, sizin kokunuzun en ufak değişikliğini bile hissedebilir. Bu sayede sizin nasıl hissettiğinizi anlamaları güç olmayacaktır. Bu özellikleri onların evde bulunan hasta kişiyi tespit etmesine veya hamile birisinin olduğunu anlamasına yarar.

Havlamayan köpek cinsi!

Basenji ırkında bulunan köpek dostlarımız, havlama özelliğine sahip olmayan tek cinstir. Ulumaya benzer farklı sesler çıkarabilirler.

Köpek dostlarımız tuvaletlerini manyetik alana göre hizalamaktadır

Sevimli dostunuz tuvaletini yapmadan önce dönüp duruyor mu? Tuvaletini, dünyanın manyetik alanına göre hizalayarak yapmaya çalıştığı bilinmektedir ancak bunun sebebi henüz çözülebilmiş değil.

Bembeyaz doğarlar

Dalmaçyalı köpek yavruları ilk doğduklarında tamamen bembeyazdır. Yaşı ilerledikce kürklerinde siyah noktalar oluşmaya başlar.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar