MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Köpek Su Kapları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

9.09.2019 09:58:08

Köpek Su Kapları

Her canlı hayatını devam ettirebilmek için bazı şeylere ihtiyaç duyar. Bunların başında su gelir. Su hem biz insanların, hem bitkilerin, hem de hayvanların hayatta kalmaları için gerekli olan temel kaynaktır. Bizler her şekilde susuzluğumuzu giderebiliriz. Bitkiler ise kökleri sayesinde suya ulaşırlar. Fakat hayvanlar için aynı durum söz konusu değildir. Vahşi hayvanlar doğaları gereği kendi gereksinimlerini karşılayabilse de evcil hayvanların çoğu bunu başaramaz. Sahiplenilmiş ve ya sokak hayvanları bilinçli vatandaşların onlara verdikleri su kapları ile hayata tutunurlar.

Her Canlı Gibi Köpekler de Suya İhtiyaç Duyar! 

Hayvan ayrımı yapmaksızın her köpek günde belirli bir miktarda su tüketir. Sıcak iklimlerde ve yaz aylarında sıvı alımı otomatik olarak artar. Bu konuda hayvan sahiplerinin köpeklerinin cinsine göre belirlenmiş doğru su kabını edinmelilerdir. Barınakların da her hayvanla özel ilgilenmeleri gerekir. Köpeğiniz ve ya köpekleriniz standart değildirler. Tıpkı insanlar gibi her cins kendine has özelliklere sahiptir. Hatta aynı cins köpeklerin bile farklı huyları bulunur. Vücut oranları farklılık gösterdiği için bu bakımdan doğru su kabı oldukça önemlidir.

Köpeğinizin boyu belirleyici etmenler arasında yer alır. Aynı zamanda çene yapısı ve su tüketim şeklide es geçilmemelidir. Kısa boylu köpekler için yüksek su kapları kullanılmamalıdır. Bazı köpekler sularını oturarak tüketirler, bu sebepten ötürü uzun boylu olsalar bile tercihiniz alçaktan yana olmalıdır. Çene yapıları ise alacağınız ürünün geniş mi, dar mı sorusunu yanıtlar. Yani evcil hayvanınızı çok iyi tanımalısınız.

Fakat iş bu kadarla bitmez. İdeal su kabı için dikkat etmemiz gereken başka şeylerde vardır.  Peki, nedir bunlar? İşte yanıtı! İçlerinde sıvı bulunduracakları için delinmemesi, akıtma yapmaması en önemli hususlardandır. Ayrıca koyduğunuz suyun uzun süre bekleme olasılığına karşı paslanmayan, bakteri üretmeyen tehlikesiz ürünler olmalı. Köpekler hareketli canlılar olduğu için kullandığınız kapların dökülme riskini de göz önünde bulundurmalısınız. Tüm kaliteli köpek su kaplarını Mihav Market’ten bulabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYARAK Mihav Market'te bulunan su kaplarına gidebilirsiniz.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar