MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Köpek Çiti Nedir? Ne İşe Yarar?

24.03.2022 12:57:10

Köpek Çiti Nedir? Ne İşe Yarar?

Köpeklerimizin eğitimi ve güvende tutulmaları için hazırlanan malzemedir. Bu çitler ev içinde veya bahçede kullanmaya uygun olarak üretilmiştir. Ev içinde işlevsel olan köpek çitleri, genellikle köpeklerimizin ev içeresinde belli alanlara girmesini engellemek için ve tuvalet eğitimini vermek için köpek sahipleri tarafından oldukça önemli bir araçtır. Köpekler ev çitinin içinde kalmayı öğrenerek hem ev kurallarını hem de tuvaletini nereye yapacağını böylelikle ayırt etmiş olurlar. Çoğunluk yavru köpekler ve kapalı alanlarda yaşayan küçük ırk köpeklerin eğitimlerinde kullanılmaktadır. Bahçe çitleri de aynı ev çitleri gibi oldukça verimlidir. Bahçe çitleri ise daha çok orta ve büyük irilikte ki köpekler için yararlıdır. Bahçe çitleri daha ayrıntılı eğitim için kullanıldığından dolayı yapısı da ev çitlerinden farklıdır. Ev çitleri tahta ve plastikten olurlar. Bahçe çitleri ise daha dayanıklı olmasından kaynaklı metal yapılardan üretilmektedir.

Köpek Çiti Kullanmanın Faydaları

Çitler hem sevimli dostlarımız için hem de sahipleri için oldukça yararlıdır. Bunlardan bir tanesi, köpeklerin kendi alanlarını belirlemelerini kolaylaştırmasını sağlamak, ikincisi ise tuvalet eğitiminin oldukça kolaylaşmasını sağlamasıdır. Ayrıca bu ürünlerin en önemli avantajı ise köpeklerin güvenliğinin sağlanması ve tüm eğitimlerinin verilerek disiplinli ve düzenli bir hayat ile yaşam kalitelerini arttırılmasını sağlamaktadır.

Köpek çitleri, köpeklerin kendilerine ait alanları öğrenmelerini sağlamaktadır. Çitler sayesinde köpeğiniz, kendine ait bir alana sahip olduklarının farkına varırlar. Bundan dolayı da sahiplerinin özel mekanlarına girmemesinin gerektiğini öğrenmektedirler. Bu çitler köpeğinizin eğitimi ve disiplini için oldukça önemlidir. Disiplini kazanan köpeğinizin eğitimi daha da kolaylaşmış olacaktır. Patili dostlarımız bu çitler sayesinde uyuyacağı, tuvalet yapacağı ortamı ve oynayacağı alanı öğrenmiş olurlar. Köpek çitleri köpeğimizin güvenliğini sağlar. Çitleri kullanmak bazı köpekleri belirli bir alana hapsetmek gibi gelmiş olsa da köpeğinizi güvende tutmanın en önemli yolu budur. Ev içinde olası kazalar köpeğinizi korumak ş-için kullanacağınız çitler, bahçede yaşayan köpeklerin dışardan gelebilecek tehlikelere karşı zarar görmemelerini sağlamaktadır. Köpek çitleri yavru köpeklerimize tuvalet eğitimi vermemizde yardımcı olur. Ev içinde kullandığımız çitler çoğunlukla yavru köpeğimize eğitim verilmesini sağlar. Çünkü dostlarımız, kedilerden çok daha eğitime yatkın olsalar da köpeklerimize eğitim vermek hiç kolay değildir. Köpek çiti bu konuda yardımcı olacaktır. Çit içine mutlaka tuvalet petleri koymanız gerekmektedir. Bu petler sayesinde köpeğiniz tuvaletini nereye yapacağının farkına varırlar.
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar