MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Köpeğiniz ile Ev İçinde Yapılabilecek Aktiviteler

27.07.2022 12:39:00

Havaların çok sıcak ya da soğuk olması köpek dostlarımız ile geçirebileceğiniz eğlenceli bir güne engel değildir. Karlı, yağmurlu ya da çok fazla sıcak olan bu günlerde köpek dostlarımız ile dışarı çıkmak istememe hakkına sahipsiniz. Fakat köpek dostlarımız bu durumda enerjilerini atamayabilir ve ev içerisinde sıkılarak ilgi görme konusunda olumsuz davranışlar sergileyebilir. Ev içerisinde de köpek dostlarımız ile yapabileceğiniz birçok eğlenceli aktivite mevcuttur. Bu aktiviteler sayesinde köpek dostlarımız ile aranızdaki bağı son derece güçlendirebilmeniz mümkündür. Üstelik ev ortamı her ne kadar çok kısıtlı bir ortam olsa dahi yapabilecek birçok aktivite olması hem minik dostlarımız için hem de sizin için çok eğlenceli bir zaman geçirmenin yararı olur.

Komut Tekrarı

Köpek dostlarımız ile ev içerisinde kaldığınız zaman yapabilecek çok fazla aktivite olmadığını düşünüyorsanız yanılıyorsanız. Minik dostlarımızla yapabilcek çok fazla aktivite vardır. "Köpeğim evde sıkılır mı?" sorusunun cevabı da aslında bu durumda tamamen size bağlıdır. Eğer onlarla yeteri kadar ilgilenmiyorsanız bu sorunun cevabı "evet, sıkılır" şeklinde olacaktır. Ev içerisinde kaldığımız zxamanlarda aslında köpek dostlarımızın bildiği basit komutların tekrarı pekiştirme açısından çok kaliteli bir zaman olacaktır. Özellikle de çok fazla geniş alaa ihtiyaç duyulmayan komoutları evin içerisinde kaldığınız günlerde tekrar edebilmeniz mümkündür. Ayrıca, köpek dostlarımız ile otur, yat, kalk gibi basit komutları bol bol tekrar etme şansınız hem onun sıkılmasına hem de komut pekiştirme konusunda çok yararlı olacaktır.

Halat Çekme Oyunu

Köpek dostlarımız ile yapılacak bir diğer aktivite ise halet çekme oyunudur. Ev içerisinde boş bir alanda köpek dostlarımız ile halat çekme oynayarak günlük enerjisini fazlasıyla karşılarsınız. Halat çekme oynamadan önce etrafta kırılabilecek hem size hem de minik dostumuza zarar verebilecek eşyaların olmadığına çok dikkat etmelisiniz. Halat çekme oynayarak aynı zamanda köpek dostlarımızın bırakma komutunu da pekiştireceksiniz.

Hazine Avı Oyunu

Köpek dostlarımızın en sevdiği aktivitelerden birisi de etrafı koklamak ve bir şeyler yemektir. Hazine avı oyunu sayesinde bu iki içgüdüyü tetiklersiniz. Köpek dostlarımızın ayrı bir odada emin olduğunuzda sevdiği ödül mamasını odanın içinde çeşitli yerlere gizleyin ve onun bulmasını sağlayın.

İşte sizlere köpek dostlarımızla yapabileceğiniz harika aktiviteleri sıraladık. Bizi takip etmeyi unutmayın.
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar